Jastarnia, Morze Bałtyckie, latarnia morska i pierwsza skrytka Geocaching

#objazdówka po Polsce – dzień VII | 27.08.2018 | Zakończyliśmy spacer ścieżką Torfowe Kłyle, jedna z największych atrakcji Jastarni. Byliśmy nad zatoką, a teraz próbujemy się dostać nad Morze Bałtyckie. Idziemy ulicą Mickiewicza, Ogrodową i skręcamy w Bałtycką. Wchodzimy na plażę wejściem numer 46. Od razu zauważamy kilku plażowiczów. My zamierzamy przespacerować się boso po plaży. Przyjemne uczucie jak woda przepływa między palcami, a dodatkowo towarzyszy nam szum fal.

Spacerujemy sobie tak jakiś kilometr. Turystów jest coraz więcej, ale to dlatego, że pogoda się poprawia. Wychodzimy z plaży skręcając w prawo w wyjście numer 50. Szukamy teraz Latarni Morskiej. Po podejściu bliżej okazuje się, że nie jest możliwe obejrzenie jej z bliska, bo jest ogrodzona siatką. No jest nam przykro, ale nie dajemy za wygraną. Po prostu nie jest udostępniona turystom do zwiedzania, a sprawunek nad nią ma Urząd Morski w Gdyni. Idziemy wzdłuż siatki po lewej stronie. Zmierzamy ku górze. Obiekt ten jest najniższy na całym polskim wybrzeżu. Wieża mierzy zaledwie 13,5 metra wysokości. Jest cała metalowa i jest jedną z dwóch zrobiona z takiego materiału. Pochodzi z połowy wieku XX.

Mati w międzyczasie wchodzi na aplikację Geocaching i  mapy. Okazuje się, że możemy tutaj coś poszukać. I też do tego się zabieramy. Pierwszy raz decydujemy się na taki krok. Aplikacja była zainstalowana po tym jak uczestniczyliśmy w takim małym kursie zorganizowanym przez znajomych naszych znajomych. Na coś się przydało, bo udało nam się znaleźć skrytkę. Dalej kontynuujemy wędrówkę idąc cały czas praktycznie prosto, aż do ulicy Mickiewicza. Teraz dotarcie do samochodu to prosta sprawa. Wystarczy jeszcze skręcić w prawo i jesteśmy na parkingu przy naszym samochodzie. Wsiadamy do niego i jedziemy dalej zwiedzać Mierzeję Helską.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

2 komentarze

  1. Fajnie, że odnaleźliście zabawę w geocaching. Dzięki niej można odnaleźć wiele perełek turystycznych nie znanych szerzej – najczęściej skrytki zakładają lokalni użytkownicy chcący pokazać nietypowe i ciekawe miejsca swojej Małej Ojczyzny.
    Przyda się też, gdy trzeba będzie znaleźć motywację do tuptania dla dziecka (inną niż lody na deptaku) 😉
    Zapraszam również na polską darmową alternatywę – opencaching.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *