Jura Krakowsko-Częstochowska: Ogrodzienieckie Wrota Czasu i Gród na Górze Birów

W miniony weekend na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na Szlaku Orlich Gniazd w Podzamczu miały miejsce Ogrodzienieckie Wrota Czasu mające na celu przybliżenie ciekawostek i rozwiązanie zagadek historii od czasów antycznych aż do współczesności. Na Zamku Ogrodzieniec stanęły obok siebie różnorakie jednostki militarne – rzymscy gladiatorzy czy partyzanci z czasów II wojny światowej. Można było zobaczyć jak ewoluowały stroje, obozy, a nawet uzbrojenie na przestrzeni dziejów. Była to taka podróż w czasie, którą na pewno każdy będzie miło wspominał, a zainteresowanie imprezą było spore. Zamek Ogrodzieniec to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Będąc w Podzamczu warto udać się jeszcze do o kilka minut oddalonego Grodu na Górze Birów. 

My już 2 razy byliśmy na Zamku Ogrodzieniec. Pierwszy raz w ubiegłym roku jak szliśmy Szlak Orlich Gniazd – kliknij tutaj i zobacz, a drugi raz w kwietniu tego roku podczas wędrówki Szlakiem Warowni Jurajskich – kliknij tutaj. Za pierwszym razem dokładnie zwiedziliśmy każdy zakątek zamczyska, natomiast ostatnio nie wchodziliśmy już do środka, bo padało. Zwiedzając zamek i Gród na Górze Birów warto wypożyczyć sobie multimedialny przewodnik w kasie biletowej. Poniżej plakat imprezy i zdjęcia z niedzieli. 🙂

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na Facebooku, InstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *