„Jurek” – opowieść o himalaiście Jerzym Kukuczce dziś o 22:00 w TVP1

Już dziś o godzinie 22:00 TVP1 wyemituje dokument „Jurek” opowiadający o polskim himalaiście Jerzym Kukuczce. My już nie raz oglądaliśmy tę wciągającą opowieść, ale i tym razem jej nie ominiemy. 

Dokument Pawła Wysoczańskiego nie skupia się na zagadce śmierci himalaisty. Opowiada o słynnym himalaiście Jerzym Kukuczce pokazując obraz człowieka, który pnie się do góry w sensie dosłownym, ale również metaforycznym i symbolicznym. Od socjalistycznego pracownika po gwiazdę międzynarodowych mediów, od człowieka, który wspina się bez pieniędzy i sprzętu, po pełnoprawnego konkurenta Reinholda Messnera w walce o zdobycie Korony Himalajów i Karakorum. Rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, archiwalia, zdjęcia, nagrania, fragmenty programów telewizyjnych i wywiadów składają się także na portret środowiska himalaistów lat 80.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Serdecznie zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *