Kanał Sportowy
W naszym plecaku

Magazyn Lig Egzotycznych na Kanale Sportowym – połączenie piłki nożnej z podróżami do najdalszych zakątków świata

Kanał Sportowy na YouTube założony został przez czterech polskich dziennikarzy: Michała Pola, Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka i Tomasza Smokowskiego w 2019 roku. W 2020 roku zyskał ogromną popularność wśród kibiców, którzy interesują się sportem, a zwłaszcza piłką nożną w Polsce i na świecie. Ja dzisiaj chciałem Ci powiedzieć o konkretnie jednym z programów dostępnych na Kanale Sportowym, a dokładniej o Magazynie Lig Egzotycznych, który prowadzi Adam Kotleszka. Nie cieszy się on popularnością tak jak Hejt Park czy Misja Futbol, jednak jest to jeden z moich ulubionych programów dostępnych w ramówce kanału na YouTube. Można przenieść się na chwilę do najdalszych zakątków świata.

Kanał Sportowy - Magazyn Lig Egzotycznych

Kanał Sportowy na YouTube, to nowy wymiar piłki nożnej

Ja od małego pamiętam, jak grałem w piłkę nożną z moim przyjacielem Krystianem, który mieszkał niedaleko ode mnie. Po szkole graliśmy z chłopakami na boisku i występowałem także w miejscowym klubie. Oglądałem mecze piłki nożnej w TV, później jakoś od 2016 do 2019 miałem małą przerwę od futbolu. Nie interesowałem się tak bardzo wydarzeniami z piłkarskiego świata za wyjątkiem kadry i meczów Ligi Mistrzów. Po prostu nigdzie w otwartych kanałach nie było transmisji i dalej nie ma. Trzeba było mieć albo Polsat, Canal+ albo Eurosport. Szkoda mi było kupować płatne kanały sportowe.  


Głosuj na nas w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów - codziennie do 30 listopada. Kliknij poniższe zdjęcie - znajdź nas: Angelika i Mateusz Grzegorzek - My na szlaku i oddaj swój głos (głosowanie jest bezpłatne). Koniecznie potwierdź e-mail. DZIĘKUJEMY!!! Mistrzostwa Blogerów

Od kilku lat oglądamy z Angeliką telewizję tylko okazjonalnie. Można powiedzieć, że prawie wcale nie oglądamy. Tylko wydarzenia sportowe. Jak nadszedł czas koronawirusa, to w marcu wpadł mi przypadkowo Kanał Sportowy na YouTube i zacząłem go oglądać. Jak skończył się sezon weselny w październiku, a w ligach sporo się działo, to postanowiłem sobie kupić dostęp do meczów na jednej ze stron. Liga polska, angielska, włoska, hiszpańska, niemiecka i francuska w jednym miejscu do oglądania w Internecie. To był dobry wybór.

Magazyn Lig Egzotycznych w Kanale Sportowym na YouTube prowadzi Adam Kotleszka

Magazyn Lig Egzotycznych to bardzo ciekawy format na Kanale Sportowym, w którym mamy połączenie piłki nożnej z podróżami do mniej znanych krajów. W nich piłka nożna czasem jest sportem niszowym, a piłkarze to amatorzy, którzy po pracy spotykają się, żeby pokopać w piłkę dla przyjemności.

Dlaczego chcę Ci powiedzieć o Magazynie Lig Egzotycznych? Ponieważ można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych częściach świata, ludziach, życiu, ciekawych miejscach i atrakcjach danego państwa. Program na YouTube prowadzi co piątek o godzinie 16:00 Adam Kotleszka – dziennikarz i komentator sportowy.

Dzień wcześniej Adam na swój Instagram wrzuca podpowiedzi do Magazynu Lig Egzotycznych, dzięki którym można zgadnąć, o jakim kraju będzie mowa w najbliższym odcinku. Poniżej odcinek o Salwadorze.

Magazyn Lig Egzotycznych to program o ligach piłkarskich, które nie mają swojego miejsca w świecie Internetu i telewizji

No może z małymi wyjątkami. Magazyn Lig Egzotycznych skupia uwagę na miejscach ciekawych kulturowo i piłkarsko. W nim można dowiedzieć się o piłce nożnej w: Nikaragui, Chinach, Tadżykistanie, Wietnamie, Demokratycznej Republice Konga, Tajwanie, Watykanie czy na Filipinach i Wyspach Owczych. Brzmi egzotycznie? Trochę tak. Tam w ogóle grają w piłkę? Okazuje się, że grają, a często boiska piłkarskie przypominają te z naszych klas okręgowych, czyli np. tak jak u mnie czy u Ciebie na terenie gminy.

W Magazynie Lig Egzotycznych poruszane są sprawy piłkarskie, ale także życie mieszkańców oraz ciekawe miejsca i atrakcje warte do odwiedzenia w danym kraju. Często są także pokazywane zdjęcia oraz przeprowadzane wywiady z ludźmi. Do programu zapraszane są osoby: dawni piłkarze, pasjonaci i miłośnicy danego państwa. Można poznać wiele ciekawostek oraz przenieść się wirtualnie do danego kraju. To jedyny program, który tak sprawnie łączy piłkę nożną z podróżowaniem do najdalszych zakątków ogromnego świata.

Kanał Sportowy – ramówka | magazyny lig europejskich, skoki narciarskie, Formuła 1, boks czy Hejt Park, czyli luźne rozmowy

Wielu kibiców skupionych jest na oglądaniu najpopularniejszych lig europejskich. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ są one najciekawsze:

  1. Anglia – Premier League, w której grają Jan Bednarek i Łukasz Fabiański,
  2. Niemcy – Bundesliga, gdzie możemy oglądać Roberta Lewandowskiego oraz Krzysztofa Piątka,
  3. Włochy – Serie A, gdzie w jednym z najlepszych klubów świata – Juventusie Turyn występuje Wojciech Szczęsny razem z Cristiano Ronaldo,
  4. Hiszpania – Primera División, w której gra Leo Messi, a także próbuje swoich sił Polak Damian Kądzior.

W ramówce Kanału Sportowego są także programy ze świata skoków narciarskich, Formuły 1, boksu, Stanowisko, Liga Mistrzów, Misja Futbol, a także Hejt Park, czyli luźne rozmowy, często z popularnymi ludźmi i dzwoniącymi kibicami. Poniżej przykładowa ramówka Kanału Sportowego.

Kanał Sportowy – ramówka i założyciele: Michał Pol, Tomasz Smokowski, Mateusz Borek i Krzysztof Stanowski


Głosuj na nas w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów - do 30 listopada. Kliknij poniższe zdjęcie - znajdź nas: Angelika i Mateusz Grzegorzek - My na szlaku i oddaj swój głos. Koniecznie potwierdź e-mail. DZIĘKUJEMY Mistrzostwa Blogerów

1 komentarz

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *