Kąpielisko i Camping Gacki nad zbiornikiem Podkowa

Camping Gacki

Turyści odwiedzający powiat pińczowski, mogą skorzystać z prywatnego kąpieliska i campingu w Gackach, znajdującego się nad zbiornikiem „Podkowa” przy kamieniołomie. Nieco dalej jest także camping Loch Ness i to od każdego z osobna zależy, który z nich wybierze. My zdecydowaliśmy się na ten pierwszy, bo był przy drodze głównej i widać było, że jest dobrze przystosowany do dzieci. Weszliśmy tam na prawie 2 godziny, żeby chwilę posiedzieć i odpocząć od jazdy, którą rozpoczęliśmy od samego rana. W campingu Gacki były tylko trzy osoby, a spodziewaliśmy się, że będą tłumy. Przecież mamy już okres wakacyjny i większość ludzi szuka miejsc do wypoczynku nad wodą.

Znajduje się tam piaszczysta plaża i zejście do wody, w której można się kąpać na własną odpowiedzialność. Wszystko jest tam dobrze przystosowane do ruchu turystycznego. Jest wiele atrakcji dla dzieciaków (huśtawki, trampolina, zjeżdżalnie, piaskownica), prysznic, toaleta, wiata, przekąski, miejsca noclegowe i możliwość wędkowania. Jedyne co nam się nie spodobało to zachowanie gościa z obsługi, który jak zobaczył, że nie mamy wyliczonych 20 złotych mruknął coś pod nosem, że musi iść przynieść resztę.

Jak dojechać do Camping Gacki?

Do Campingu Gacki najlepiej dojechać od Buska-Zdroju lub Pińczowa. W Bogucicach Pierwszych należy kierować się na Gacki i Leszcze. Od skrętu na miejsce jest jakieś 5 kilometrów. Parking przy campingu jest bezpłatny.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *