Góry Świętokrzyskie,  Podróże z dzieckiem,  Świętokrzyskie

Korona Gór Świętokrzyskich: Kiełków

Kiełków/Kiełki jest najwyższym szczytem Pasma Orłowińskiego i jest kolejnym po Jaźwinie wzniesieniem, należącym do Korony Gór Świętokrzyskich. Mierzy 452 m n.p.m. i jest piątym w kolejności szczytem w wykazie KGŚ. 

Sędek-Czyżów – Kiełków 

Wycieczkę można rozpocząć w miejscowości Sędek-Czyżów za ostatnim domem przed wejściem do lasu. Tam trzeba zatrzymać samochód na poboczu i udać się w kilkunastominutową wycieczkę na Kiełków 452 m n.p.m. Prowadzi nas tam szlak niebieski, który mimo krótkiej odległości można sprawić wiele problemów. Po wejściu do lasu i przejściu około 300 metrów dochodzi się do miejsca, gdzie szlak na drzewie wskazuje, żeby skręcić w lewo. W tym miejscu idziemy prosto, a nie skręcamy w lewo. Jest on po prostu źle namalowany.

Dalej na kolejnym rozwidleniu idziemy dalej prosto. Patrzymy na słupek, na którym jest numer 122. Przechodzimy obok niego. Od tego momentu przez kilka minut nie widać na drzewie żadnych znaków. Mimo to idziemy cały czas prosto, aż w końcu pojawi się niebieska farba. Szczyt nie jest oznaczony, dlatego warto użyć jakiejś aplikacji w telefonie do wyznaczenia najwyższego punktu, chociaż w terenie też łatwo go odnaleźć. Jak wyjdziemy na najwyższy punkt, to na drzewie z prawej strony będziemy mieli namalowany wykrzyknik, a dalej teren zacznie się obniżać. Kiełków to właśnie miejsce przy tym wykrzykniku. 

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *