Korona Gór Polski: Góry Kaczawskie – Skopiec

Skopiec jest najwyższym szczytem Gór Kaczawskich o wysokości 724 m n.p.m. Nie powala on walorami turystycznymi i jest całkowicie zalesiony. Kiedyś turyści musieli wiele razy błądzić, żeby doszukać się najwyższego punktu, teraz wzniesienie jest dobrze oznaczone i wiadomo, w którym miejscu zrobić sobie odpowiednie zdjęcie do książeczki. 

image001

Góry Kaczawskie są miejscem, które turystów nie widują zbyt często. Wyjątkiem jest Skopiec – szczyt Korony Gór Polski, ale to tylko w większości od strony wioski Komarno, gdzie do szczytu mamy coś około 20 minut. Mówię tak z własnego doświadczenia, gdy 100 razy patrzyliśmy na mapę, bo dojście na Skopiec jak i droga do niego nie była oznaczona. Wiedzieliśmy tylko jak mniej więcej tam trafić. Teraz prowadzi tam wydeptana ścieżka, a na górze mamy oznaczenia w postaci tabliczek. My byliśmy tam w 2014 roku i od tego czasu wiele się tam zmieniło.

Nasze wyjście na Skopiec

Korona Gór Polski: Skopiec

Szlaki na Skopiec

Na najwyższy szczyt Gór Kaczawskich nie wyjdziemy znakowanym szlakiem, jednak w jego pobliże dostaniemy się szlakiem  z Komarna (3,2 km, 1:15 h) i Wojcieszowa (5,4 km, 2:00 h), szlakiem  z Radomierza (6,5 km, 2:10 h) i Łysej Góry (7,4 km, 2:25 h).

Dodatkowe informacje

Parkingi: W Komarnie, Radomierzu i Wojcieszowie przy kościele.

Pieczątka: Na Skopcu w skrzynce znajdziemy pieczątkę i inne skarby.


image002

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na Facebooku, InstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

4 komentarze

  1. Witam. Dzisiaj, tj. 27.10.2018 była próba zdobycia Skopca z Radomierza. Niestety, na trasie żadnych tabliczek-znaków pomagających tam trafić. Doszliśy do Wojcieszowa – niepocieszeni. Chyba, jak zwykle, komuś przeszkadzały.

  2. W ubiegłym roku szczyt Skopca był już dużo lepiej oznaczony – dwie tabliczki na szczycie, skrzynka z pieczątką i kilka wskazówek na szlaku znacznie ułatwiały znalezienie właściwego punktu. Co ciekawe… niby taki niski szczyt, na którego można wejść w kilkanaście minut, ale widoki ze szlaku naprawdę przepiękne!

    1. Tak – widoki ze szlaku są super, a szczyt jest zdobywamy tylko z konieczności, bo do KGP, a szkoda. Właśnie widzieliśmy teraz na różnych blogach, nawet na Twoim, że wiele się tam zmieniło. Teraz trafić łatwiej i niespodzianka dodatkowo na szczycie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *