Korona Sudetów Polskich: Brzeźnica – Obniżenie Otmuchowskie

Korona Sudetów Polskich: Brzeźnica - Obniżenie Otmuchowskie

Przyjeżdżamy do wioski Budzów Kolonia. Ostatnim tego dnia szczytem będzie Brzeźnica w paśmie Obniżenia Otmuchowskiego. Wędrówka ze szlakiem zielonym, leśną drogą i wydeptaną ścieżką na szczyt mierzący 492 m n.p.m. 

Parkujemy przed znakiem

Zostawiamy samochód na poboczu i udajemy się drogą w kierunku lasu. Idziemy za szlakiem zielonym. Może uda się dotrzeć na szczyt.

Droga do lasu

Pniemy się coraz wyżej i wyżej. Idziemy bez plecaków, bo Brzeźnica jest dość blisko. Nie problem się tam zgubić, bo jest tylko jedna droga. Trzeba iść tu gdzie jest wyżej. Po 30 minutach jesteśmy na miejscu. Spotykamy kopiec kamieni i kartkę z oznaczeniem najwyższego punktu.

Brzeźnica
Oznaczenie z błędem. Nie Brzeżnica tylko Brzeźnica

Wzniesienie jest ostańcem należącym do Masywu Brzeźnicy, który tworzą cztery odosobnione wzniesienia o charakterze wyspowym. Wzniesienie mimo niewielkiej wysokości posiada strome zbocza, które podnoszą walory krajobrazowe okolicy. W przeszłości góra nosiła nazwę: Harthe Berg i Kozie Chrzepty. Na południowo-wschodnim zboczu wzgórza, poniżej szczytu zachowały się wśród kęp drzew pagórki, stanowiące pozostałość fortyfikacji ziemnych z przełomu XVIII-XIX wieku.

Dochodzimy do samochodu

Schodzimy tym samym szlakiem do samochodu i jedziemy w Góry Stołowe do Radkowa, do kwatery Ranczo, które miło wspominamy od ostatniej wizyty. Wchodzimy do środka, rozkładamy się i idziemy przyrządzić jedzenie.

Trasa

Mikołajów Szlak zielony Brzeźnica (492 m n.p.m.) Szlak zielony Mikołajów

Informacje

* Data wycieczki 20.09.2015
* Dystans 4 km
* Czas trwania 1g:08m:22s
* Łącznie w górę 130 m
* Łącznie w dół 130 m
* Parking przy zielonym szlaku

Do zobaczenia na szlaku !

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *