Korona Sudetów Polskich: Wrona – Wzgórza Bielawskie

Korona Sudetów Polskich: Wrona - Wzgórza Bielawskie

Jedziemy dalej do Myśliszowa na Wzgórza Bielawskie. Będziemy zdobywać niziutkie wzniesienie mierzące zaledwie 458 m n.p.m., na które idzie się 5 minut.

Dojeżdżamy do małej miejscowości, patrzymy na poglądową mapę i kierujemy się w stronę wzniesienia. Z dołu dobrze już je widać. Staramy się rozpoznawać miejsca, na których będziemy. Jedziemy nowym asfaltem coraz wyżej, aż do szlakowskazu. Aha ? czyli jednak na Wronę jest poprowadzony jakiś szlak, a według danych w Internecie, trzeba szukać samemu i na dodatek ciężko najwyższy punkt odnaleźć.

Szlakowskaz

Idziemy z żółtą ścieżką. Chyba jest nowa, bo dobrze widać ją na drzewach. Po prawej stronie mijamy paśnik i już widzimy tabliczki i kamień. Nawet się nie zmęczyliśmy.

Wrona zdobyta !
Jedno oznaczenie szczytu
I drugie 🙂

Wyjście od powyższego znaku zajmuje 5 minut. Takie dziwne szczyty są zaliczane do Korony Sudetów Polskich, więc kto ją zdobywa to musi tutaj być. Gdyby nie ten projekt, to pewnie chodziliby tutaj tylko miejscowi i to ewentualnie na grzyby. Przez szczyt wzniesienia biegnie dział wodny oddzielający zlewnie rzek Bystrzycy i Nysy Kłodzkiej. Chwila na szczycie i wracamy na dół. Kostka czekolady i jedziemy dalej?

Trasa

Mieroszów szlak(ścieżka) Wrona (458 m n.p.m.) szlak(ścieżka) Mieroszów

Informacje

* Data wycieczki 20.09.2015
* Dystans 0,5 km
* Czas trwania 0g:8m:42s
* Łącznie w górę 20 m
* Łącznie w dół 20 m
* Parking przy ścieżce żółtej

Do zobaczenia na szlaku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *