Korona Sudetów Polskich: Wzgórze Ernesta – Obniżenie Podsudeckie

Korona Sudetów Polskich: Wzgórze Ernesta - Obniżenie Podsudeckie

Po zdobyciu pierwszego szczytu tego dnia kierujemy się w stronę Witoszowa Dolnego. Przejeżdżamy tą miejscowość i dalej jedziemy do drogi krajowej nr 35, która prowadzi do Wałbrzycha. Tam skręcamy w lewo i jedziemy dwa kilometry. Gdy pojawi się nam droga po prawej stronie to trzeba w nią skręcić i przejechać 250 metrów. 

Okolice jak i samo wzniesienie można znaleźć na mapie wydawnictwa Sygnatura „Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne, Góry Sowie, Ślęża”. Wtedy cały nasz opis się rozjaśni.

Wzgórze Ernesta na mapie
Wzgórze Ernesta na mapie

Szczyt można łatwo rozpoznać, dlatego że po naszej prawej stronie tuż przed oczami zobaczymy kępkę drzew, która właśnie rośnie na szczycie. To jest cel na ten czas.

Wzgórze Ernesta 304,9 m n.p.m.

Najwyższy punkt wzniesienia nie jest oddalony daleko od drogi. Dzieli nas tylko pole uprawne. Na szczęście jest jesień, więc jak na razie nic tam nie rośnie. Gorzej będzie się tam dostać latem. Na szczycie znaleźliśmy kartkę przywieszoną do drzewa z nazwą szczytu i obok gdzieniegdzie kamienie.

Na szczycie

Ogólnie to wzniesienie nie należy do wybitnych, bo mierzy zaledwie 305 metrów,  jednak widoki są super, zwłaszcza w promieniach słońca o kolorze cytrynowo- brzoskwiniowej bezy :). Zobaczcie sami.

Widoki spod szczytu

Zejście ze Wzgórza Ernesta

Informacje

* Data wycieczki 12.09.2015
* Dystans 300 m
* Brak szlaku
* Do góry 4 minuty
* Na dół 2 minuty

Do zobaczenia na szlaku !

Jeden komentarz

  1. Hej.Mam do oddania karty do gry ze zdjęciami wszystkich polskich schronisk PTTK.Może byli byście zainteresowani? Ja bym wam polecił bo to był by bardzo ciekawy akcent wśród wielu waszych górskich wypraw a może zainspirowały by kolejne.Mieszkam na Sądecczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *