Książka

„Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu – TREK”

W ostatnim tygodniu na naszej półce górskich książek znalazła się nowa pozycja autorstwa Mateusza Waligóry o nazwie „TREK„, ukazująca jak marzenia wraz z biegiem czasu zmieniają się w przygodę, w której każdy z nas jest głównym bohaterem. Książka bardzo przypadła nam do gustu ze względu na wiele praktycznych informacji odnośnie górskiego wędrowania.

Informacje o książce

Tytuł: „TREK”
Autor: Mateusz Waligóra
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2017
Cena okładkowa: 39,99 zł
Format: 165 x 216 mm
Liczba stron: 391 (wydanie kolorowe)
ISBN: 978-83-268-2549-1

Mateusz Waligóra – książka

Autorem książki jest Mateusz Waligóra – specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnie upodobał sobie pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma między innymi trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów czy samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Za swoje wyprawy wyróżniany na największych festiwalach podróżniczych w Polsce. Na co dzień przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach, a teraz także autor książki „TREK”.

Co znajdziemy w TREKU?

Książka od samego początku zachęca, żeby do niej zajrzeć. To za sprawą kolorowej okładki przedstawiającej prawdopodobnie Mateusza Waligórę maszerującego w otoczeniu przepięknych gór. Czytanie rozpoczynamy od dedykacji dla mamy i taty za dług, którego nigdy Mateusz nie będzie w stanie spłacić. „TREK” składa się z kilku rozdziałów: zaczynamy od krótkiego wstępu, a następnie mamy krótki opis czym jest trekking, opowieść numer 1 – whiteout na Hardangerviddzie, przed trekkingiem, opowieść numer 2 – najpiękniejsze góry świata, na trekkingu, opowieść numer 3 – najpiękniejsze rzeczy w życiu są za darmo, ekwipunek, podziękowania i źródła.

Od marzenia do przygody

Niektóre rozdziały podzielone są na podrozdziały. Np. rozdział 'przed trekkingiem’ podzielony jest na podrozdziały: dokąd na trekking, źródła informacji, pieniądze, towarzystwo na trekkingu, przygotowanie kondycyjne, jak i gdzie kupować ekwipunek, ubezpieczenie, bilety lotnicze, dokumenty, wizy i pozwolenia, zdrowie w górach. Książka to prawdziwa skarbnica informacji praktycznych, czyli tego, czego się szuka najwięcej w Internecie.

Dowiemy się jak wyregulować plecak, co powinna zawierać apteczka, jak zapakować plecak, jak zmniejszyć wagę plecaka, jak przeprawiać się przez rzeki, jak planować odpoczynki, poznamy najlepsze urządzenia nawigacyjne, jak określić kierunki świata bez użycia kompasu, jak przetrwać w górach przy niepogodzie, jakie są niebezpieczeństwa na szlaku, jak biwakować, jak wezwać pomoc, jak gotować jedzenia na szlaku, poznamy kilka przykładowych posiłków w trakcie trekkingu, jakie paliwo użyć do naszej kuchenki, jak gotować bezpiecznie, jak zmywać, jak się myć, oddziaływać na środowisko, jak robić pranie.

Może wiele z tych rzeczy wiemy jak robić, ale zawsze warto się czegoś nowego dowiedzieć, zwłaszcza od osoby, która w różnych warunkach musiała sobie radzić na szlaku.

Informacje praktyczne o górskim wędrowaniu w książce TREK

Jeśli marzysz o przeżyciu prawdziwej górskiej przygodzie, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać, ta książka jest dla Ciebie. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować najśmielsze marzenia podróżnicze. Nawet z małym budżetem można planować wielkie wyprawy. Granicą jest wyobraźnia.

Gdzie się udać? Skąd wziąć wiarygodne informacje? Jak nie pogubić się w sklepach ze specjalistycznym ekwipunkiem i wybrać te naprawdę potrzebne rzeczy? Lepiej z biurem podróży czy na własną rękę? I czy to na pewno bezpieczne? Mateusz Waligóra połączył życiową pasję z pracą przewodnika wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Przyznaje, że uzależnił się od przygody. Ostrzega, że nie zawsze jest łatwo, ale ta książka pomoże ci znaleźć własną ścieżkę.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.