Podróże z dzieckiem,  Poradnik

Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić | MAPA

Powoli kończy się rok 2019, dlatego wybiegamy nieco w przyszłość i już planujemy kolejne podróże. Cały czas tworzymy listę „Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić”. Dodatkowo w mapach Google zrobiliśmy sobie specjalną mapę, na której zaznaczamy. Jeśli zobaczymy gdzieś podczas przeglądania Internetu czy gazety coś ciekawego lub ktoś nam opowie o jakimś miejscu, to od razu zaznaczamy na mapie. Wbijamy pinezkę tu, gdzie jeszcze nie byliśmy.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Taka lista to fajna sprawa, bo nic nam nie ucieka i potem nie musimy siedzieć godzinami i szukać ciekawych miejsc. Wszystko tak naprawdę mamy zaplanowane. Pięknych miejsc w Polsce są tysiące, dlatego powoli nasza mapa może się zapełniać. Najbardziej zależy nam na tych, które są piękna, a mało znane. Takie perełki warto odkryć i pokazać światu. 

Na pewno znasz sporo ciekawych miejsc, a może znajdują się one gdzieś w pobliżu Twojego zamieszkania. Chętnie wpadniemy po drodze na herbatkę. :) Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się swoimi propozycjami w komentarzu pod tym wpisem. Może akurat umieścimy je na naszej mapie przyszłych podróży.

13 komentarzy

 • EuroPodróżniczka

  Do większości tych miejsc można dojechać pociągiem, co daje korzyść w postaci czasu na lekturę o walorach turystycznych miejscowości oraz brak konieczności szukania miejsca parkingowego. W serwisie www.europodoroze.pl można kupić bilety kolejowe online na pociągi po Polsce i Europie i poszukać inspiracji podróżniczych. Chętnie opublikujemy, którąś z waszych recept na podróż.

 • Marta

  Zapraszam do miasta początków państwa polskiego gdzie Mieszko I przyjął chrzest – Poznania. Poznań ma wiele do zaoferowania: unikatowe na skalę europejską fortyfikacje, jako jedyne miasto w Polsce mam trakt królewsko – cesarski, piękną starówkę;), w Poznaniu rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie, jedno z dwóch zwycięskich powstań w naszej historii, niestety dość pomijane.
  Dodatkowo będąc w Poznaniu warto zajrzeć do pobliskiego Rogalina. Jest tam pięknie odnowiony Pałac Raczyńskich z galerią w której jest największy obraz Jana Matejko.
  Proponuje także odwiedzić Ostrów Lednicki i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

 • Dorota

  Jeśli Wielkopolska, to proponuję szlak śladem krzyży Pawła Brylińskiego (okolice Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego). Szlak i opis można znaleźć w internecie – ciekawa wycieczka, może raczej samochodowa, ale coś innego 😉
  Aaa i nie zapomnijcie wpaść do pałacu w Mojej Woli. Pozdrawiam

 • Marcin

  Też stosuję ten patent z pinezkami, jest bardzo praktyczny.
  Jeśli jezdzicie po Polsce to zapraszam do Wielkopolski skąd pochodzę. Poznań, jako miasto licznych doznań. Kórnik i Rogali, czyli odpowiednio zamek oraz pałac. Do tego można jeszcze odwiedzić najstarsze polskie miasto… Kalisz. Jeśli mysleliscie, że to Gniezno to spoko, chociaż moim zdaniem to niezbyt ciekawe turystycznie miasto, jak na rangę pierwszej stolicy.
  Obecnie mieszkam na zachodzie Europy i mogę zaoferować coś z Niemiec albo Holandii. Dotychczas najbardziej do gustu przypadł mi tutaj chyba Utrecht, który uważam za taki mały Amsterdam… stare miasto z kanałami i niezbyt licznymi turystami. Znacznie lepiej się tutaj chodziło niż po stolicy Niderlandów.
  Pozdrawiam, jak chcecie czegoś więcej to śmiało, chętnie pomogę 😉

  • Mateusz Grzegorzek

   Tak, jest to bardzo praktyczne. 🙂
   Wielkopolska jest dla nas nowością. W 2019 planujemy ją odwiedzić, bo jeszcze nigdy tam nie byliśmy, także każde propozycje w tych regionach będą dla nas bardzo pomocne.
   Gniezno pasuje odwiedzić już za sam fakt, że to pierwsza stolica. 🙂

   Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *