Msza Święta na szczycie Rosochatka w Beskidzie Niskim

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli dzień 15 sierpnia świętowaliśmy na szczycie w Beskidzie Niskim na Rosochatce (753 m n.p.m.).

Rosochatka  – jest to  zalesiony szczyt należący do Gór Grybowskich. Jego stoki opadają na drogę 28, na wysokości miejscowości Cieniawy i drogę Cieniawa – Krużlowa. Na jednym z jej stoków jest nieczynny kamieniołom. U jej podnóża leżą takie miejscowości jak: Krużlowa, Posadowa Mogilska, Stara Wieś, Ptaszkowa.

Jak co roku, została zorganizowana Msza Święta na szczycie. Grupy wiernych z pielgrzymką wyruszyli z kilku parafii takich jak: Cieniawa, Ptaszkowa, Krużlowa i Mogilno, ale nie zabrakło też pielgrzymów indywidualnych, takich jak my, którzy dołączali się do poszczególnych grup. Zmierzając na szczyt wierni śpiewali pieśni, a także odmówili różaniec i rozważyli drogę krzyżową. Na szczycie została odprawiona Msza Święta o godzinie 16:00 na polowym, drewnianym ołtarzu. Przed nim, od 1982 roku, stoi metalowy krzyż.

Słowo Boże wygłosił ksiądz Łukasz Pawłowski z parafii Mogilno. Wierni usłyszeli o objawieniu fatimskim i o tym, że warto odmawiać różaniec. Na koniec ksiądz przypomniał wiernym o poście w piątek słowami „Dopóki mają pośród siebie Oblubieńca, nie mogą pościć. Ale nadejdą dni, gdy Oblubieniec zostanie od nich zabrany, i wtedy, w owym dniu, będą pościć.”

Przed błogosławieństwem zostały poświęcone bukiety ze zbóż, ziół, kwiatów i owoców, którzy wierni przynieśli ze sobą w podziękowaniu za tegoroczne zbiory.

Spod Rosochatki rozciągają się piękne widoki na Beskid Niski, Pogórze Rożnowskie i na Pogórze Ciężkowickie.

Bardzo dziękujemy za wspólne wirtualne wędrowanie. Więcej zdjęć znajdziecie w poniższej galerii. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie, polecajcie znajomym. Może akurat ktoś się tutaj wybierze.

Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *