Pytanie na śniadanie
W naszym plecaku

MyNaSzlaku w telewizji w „Pytanie na śniadanie” – kulisy i wrażenia

Stało się! Chociaż tego w ogóle nie oczekiwaliśmy. Debiut na małym ekranie. Zostaliśmy zaproszeni do porannego programu Pytanie na śniadanie, emitowanego codziennie rano w Telewizji Polskiej na TVP2. Temat miał był stricte górski i dotyczyć bezpieczeństwa w górach i tego, jak się do takich wycieczek odpowiednio przygotować. Obok mnie na kanapie zasiadła Bogumiła (Miłka) Raulin-alpinistka, najmłodsza w Polsce zdobywczyni Korony Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów).

Występ w Pytanie na śniadanie

Zaproszenie do programu

Wszystko zaczęło się od telefonu z Warszawy od Pani Magdy, która zaprosiła mnie do programu jako osobę doświadczoną w górskich wędrówkach. Po górach wędrujemy już od 10 lat, spędzając na szlaku co roku od 3 do 4 miesięcy. Emisja programu zaplanowana była na 2 września na godzinę 8:20. Chwila zastanowienia i postanowiłem przyjąć zaproszenie do programu.

W niedzielne przedpołudnie jechaliśmy już do Warszawy, gdzie mieliśmy zabukowany hotel. W stolicy mieliśmy spędzić 2-3 dni. Będąc już na miejscu, postanowiliśmy spędzić chwilę czasu w punkcie widokowym na startujące i lądujące samoloty zwanym Górką Spotterską Wykusz. Po około 30 minutach jechaliśmy już do noclegu, gdzie chciałem się jeszcze przygotować przed poranną rozmową.

MyNaSzlaku w telewizji 

Noc minęła bardzo spokojnie, stresu w ogóle nie czułem. Można powiedzieć, że trochę jestem przyzwyczajony do występów przed publicznością, ponieważ co jakiś czas wygłaszamy różne prelekcje. Byliśmy już w radiu, gazecie czy pisały o nas różne portale podróżnicze i nie tylko. Tutaj jednak był występ i wypowiedź przed publicznością sięgającą ponad pół miliona ludzi. Do tego obok mnie miała zasiąść Miłka Raulin, która jest znaną i doświadczoną alpinistką.

MyNaSzlaku telewizja

Hotel mieliśmy 400 metrów od siedziby telewizji, więc wyjechaliśmy z parkingu o godzinie 7:25. Na miejscu mieliśmy być na 7:35. Weszliśmy do budynku telewizji, sprawdzono naszą tożsamość i ruchomymi schodami wyjechaliśmy na pierwsze piętro, gdzie czekałem na występ. W pokoju były osoby, które występowały lub miały za chwilę pojawić się na ekranie telewizora wiszącego w pokoju. Nie mogę zapomnieć o małych poprawkach kosmetycznych, do których nie jestem zbytnio przyzwyczajony.

Gdy wybiła 8:10, to razem z Miłką wyszliśmy na zewnątrz do studia plenerowego. Angelika z Mają zostały w pokoju. Podpięto mi mikrofon i zaproszono na kanapę. Wszystko działo się tak szybko, że nie było czasu, żeby się zbytnio stresować. Wiadomo, że lekki dreszczyk emocji na ciele był. 8:20 i weszliśmy na antenę. Program tego dnia prowadzili Monika Zamachowska oraz Aleksander Sikora. Całą rozmowę można obejrzeć na stronie Pytanie na śniadanie. Co dla mnie ważne w materiale pojawiły się nasze zdjęcia wykonane podczas górskich wędrówek. 

Pytanie na śniadanie

Najważniejsze wskazówki przed górskimi wyprawami

Obejrzyj odcinek

O górskich wycieczkach, bezpieczeństwie w górach można rozmawiać przez długie godziny, dlatego te kilka minut naszej rozmowy to tylko zalążek ważnego tematu, do którego każdy wybierający się w góry musi podejść poważnie. U nas na blogu przygotowaliśmy 2 lata temu specjalny wpis Przed wyruszeniem w góry czyli o tym, jak dobrze zaplanować dzień na górskim szlaku. Po występie w telewizji dostałem wiele telefonów i wiadomości od znajomych, ale też czytelników bloga, że było dobrze.

Dla niektórych musiało to być spore zdziwienie, ponieważ nigdzie wcześniej tego nie zapowiadaliśmy, a o występie w programie wiedziały tylko najbliższe osoby. Jestem bardzo dumny z tego, że po 10 latach podróżowania, po 7 latach prowadzenia bloga, codziennych pracach nad jego ulepszeniem, pisaniem artykułów, blog podróżniczy MyNaSzlaku pojawił się na szklanym ekranie. Oby więcej takich możliwości do zarażania ludzi swoją górską pasją. 

Pytanie na śniadanie
Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.