Nowe wieże widokowe w Sudetach. Orlica, Jagodna, Kłodzka Góra i 8 innych

W Sudetach po stronie polskiej i czeskiej robi się coraz ciekawiej. W niedługim czasie w 11 miejscach mają powstać nowe wieże widokowe. Najbardziej interesującymi wydają się te na Orlicy, Jagodnej i Kłodzkiej Górze. Te wszystkie szczyty należą do Korony Gór Polski, a co za tym idzie cieszą się dużą popularnością. Kolejny raz uwaga skupiona będzie na Ziemi Kłodzkiej i terenach do niej przyległych, bo wybierając się tam będzie można zobaczyć budowle, które powstaną, a także te, które już się tam znajdują. Polecamy zapoznać się z projektem ‚Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej‚, który w 2017 roku już wykonaliśmy. Oprócz kilkunastometrowych atrakcji powstaną także dwa centra informacji turystycznej, a także most na Dzikiej Orlicy, który połączy Neratov z terenami wsi Poniatów. Prace mają rozpocząć się już w 2018 roku. Turyści na pewno będą zadowoleni, zobaczymy jak to wszystko wpłynie na przyrodę. 

Wieże widokowe (7 po polskiej stronie) powstaną w myśl projektu o nazwie „Szlak Grzbietowy”, który swoją nazwą nawiązuje do szlaku długodystansowego łączącego Karkonosze z Jesionikami. Według projektu koszt wszystkich przedsięwzięć wyniesie około 15 700 000 złotych. Wspominano o budowie wieży na Śnieżniku w Masywie Śnieżnika, jednak koszt jej budowy oscylował w granicach 13 milionów złotych. Z innych obiektów, które musiały wypaść z projektu warto wymienić te we wschodniej części Karkonoszy (w Rychorach) oraz w Mladkovie w Górach Orlickich.

Planowane wieże widokowe:
– Orlica (Vrchmezí) w Górach Orlickich
– Jagodna w Górach Bystrzyckich
– Czerniec w Górach Bystrzyckich
– Kłodzka Góra w Górach Bardzkich
– Guzowata nad zalewem w Radkowie w Górach Stołowych
– Włodzicka Góra na Wzgórzach Włodzickich
– os. Słupiec (Nowa Ruda, dawny szyb górniczy)
– Velká Deštná w Górach Orlickich
– Šibeník w Novym Hrádku (Góry Orlickie)
– Feistův kopec w Górach Orlickich
– Vysoká Srbská w Górach Stołowych

Centra informacji turystycznej:
– Neratov
– Nový Hrádek 

Most na Dzikiej Orlicy (d. Jánský most) v Neratovie

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *