Ośmiotysięcznik Beskidu Wyspowego

Aby wspiąć się na 8 000 m. n. p. m., wcale nie musisz jechać w Himalaje. Aby odbyć ekstremalną podróż w głąb siebie, wcale nie musisz lecieć na inny kontynent. Zapraszamy Cię na wędrówkę, której celem jest zdobycie „Ośmiotysięcznika Beskidu Wyspowego” i poznanie terenów, które być może są dla Ciebie równie obce, jak Mt Everest. To wędrówka dla każdego. Tak, również dla Ciebie! 

Skąd pomysł?

O ośmiotysięczniku Beskidu Wyspowego można było dowiedzieć się na Kursie Przewodników Beskidzkich SKPG Kraków. Podczas wyjazdu jeden z przewodników stwierdził, że w Beskidzie Wyspowym mamy dokładnie osiem szczytów powyżej 1000 m n.p.m. Natomiast inspiracja Jolanty Koźbiał do tego, aby stworzyć taki projekt pojawiła się po lekturze książki Martyny Wojciechowskiej pt. ‚Przesunąć horyzont’, w której autorka opowiadała o swojej wyprawie na Mt Everest.

Co to?

Projekt zakłada cykl czterech jednodniowych oraz jednej dwudniowej wycieczki, w trakcie których będziemy wspólnie zdobywać poszczególne szczyty Beskidu Wyspowego o wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Wędrować będziemy w okresie od marca do lipca 2018 r. Poniżej znajdziesz szczegółową rozpiskę wydarzeń. Wyjazdy mają charakter otwarty i każdy, kto będzie chciał, może się na nie zapisać. W trakcie wycieczek uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o różne ciekawostki na temat przyrody, historii i etnografii terenów, po których będziemy wędrować oraz zapoznają się z lokalnymi atrakcjami, które Beskid Wyspowy ma do zaoferowania. Nie zabraknie również czasu na wspólną integrację! 🙂 W związku z tym, że zdobywać będziemy ośmiotysięcznik, w trakcie wyjazdów postaramy się również przybliżyć uczestnikom niektóre postaci związane z polskim himalaizmem.

Jak będzie się odbywało?

Wycieczki rozpoczynają się i kończą w Krakowie. Dojazdy planujemy zorganizować w oparciu o komunikację publiczną oraz wynajęte busy.

Planowy grafik przedsięwzięcia wygląda następująco:

04.03.2018 – Śnieżnica
25.03.2018 – Luboń Wielki
08.04.2018 – Ćwilin
27.05.2018 – Modyń
30.06/1.07.2018 – Jasień, Kutrzyca, Krzystonów, Mogielica

Szczegółowe informacje na temat wyjazdów będą pojawiały się m.in. na stronie skpg.krakow.pl

Jak się zapisać na wyjazd?

Zapisy będą odbywały się mailowo lub telefonicznie u organizatorów poszczególnych wyjazdów.

Dlaczego warto się przyłączyć?

Jeśli chcesz:
– poznać fajnych ludzi, zafascynowanych Beskidami,
– miło i aktywnie spędzić czas z dala od betonowej, miejskiej dżungli,
– poznać różne lokalne atrakcje i dowiedzieć się co nieco o Beskidzie Wyspowym,
– posłuchać o polskim himalaizmie,
– zdobyć swój pierwszy (a może i kolejny!:)) ośmiotysięcznik w życiu…

ZAPRASZAJĄ
Jola Koźbiał & Przewodnicy SKPG Kraków

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *