Papugarnia Rio w Zielonej Górze

Papugarnia Rio Zielona Góra to miejsce, które warto odwiedzić podczas wizyty w mieście. Znajduje się przy ulicy Makowej 12 tuż obok Biedronki. Przyjechaliśmy tam, gdy zwiedzaliśmy woj. lubuskie oraz atrakcje Zielonej Góry. Okazało się, że było bardzo fajnie. Papugi były grzeczne, nie atakowały i nawet trzeba było je namawiać, aby podleciały. Wiemy, że w niektórych papugarniach ptaki dziobią, drapią i potem wychodzi się z ranami. Tak Angelika miała w Gorzowie Wielkopolskim. 

Papugarnia Rio w Zielonej Górze
Papugarnia Rio w Zielonej Górze

Jak dojechać do Papugarni Rio w Zielonej Górze?

Dojazd na ulicę Makową z centrum Zielonej Góry zajmuje około 10 minut. Kierunek – droga 283 na Książ Śląski. To około 4,5 km. Miejsce znajduje się przy Biedronce, ale na budynku są banery papugarni, więc łatwo trafić. Na boku będą schody, którymi musisz wejść na górę. Parking znajduje się przy Biedronce i myjni samochodowej. 

  • Współrzędne parkingu: 51.9063, 15.5089.

Godziny otwarcia i cennik biletów wstępu

Papugarnia Rio Zielona Góra czynna się od godziny 11:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 19 złotych, natomiast ulgowy 16. Do tego trzeba doliczyć 3 złote za kubeczek pokarmu dla ptaków. Jeden wystarczy, ale w każdej chwili możesz iść do kasy i kupić kolejny. 

Jak wygląda wizyta w papugarni? Co warto wiedzieć?

Wizyta w ptasim zoo zajęła nam 80 minut. Oprócz nas było jeszcze kilka osób. Dzieci były zachwycone. Papugi przylatywały i siadały na ramionach oraz na rękach. Małe papugi jadły ziarna z kubeczka, natomiast duże musiały jeść z ręki, żeby kubeczka nie porwać. Najlepiej ubrać jakieś gorsze ubranie i buty, żeby ptaki nie zrobiły dziur. Dziewczyny muszą ściągnąć kolczyki i łańcuszki. Nie wolno krzyczeć i robić nerwowych ruchów. Jak ptak usiądzie i już go nie chcemy, to wystarczy go odłożyć na drzewo. Jest też strefa, w której papugi odpoczywają i tam nie można ich karmić. Po wizycie w sklepiku można zakupić jakieś pamiątki. Dzieci na pewno będą chciały zabrać jakąś papużkę ze sobą. 

Papugarnia Rio w Zielonej Górze
przewodnik
Papugarnia Rio w Zielonej Górze
Papugarnia Rio w Zielonej Górze
KALENDARZ
ZIELONA GÓRA
ZIELONA GÓRA
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZIELONA GÓRA
ZIELONA GÓRA
ZIELONA GÓRA
ZIELONA GÓRA

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.