Pogórze Rożnowskie: Poranek nad Jeziorem Rożnowskim

Poranek nad Jeziorem Rożnowskim

To nie był wymarzony poranek. Chmury zakryły wstające słońce i mało co widzieliśmy. Tak było dzisiaj na Pogórzu Rożnowskim. Wybraliśmy się na miejsce już po godzinie 7, bo już o 7:32 miał zacząć się prawidłowy wschód słońca. Niestety nawet 30 minut później było jeszcze gorzej, dlatego zdecydowaliśmy się przejechać niżej nad Jezioro Rożnowskie – opłaciło się.

Początkowo rozłożyliśmy się na nieoznakowanym wzgórzu w miejscowości Rąbkowa w gminie Łososina Dolna. Jednak około godzinne oczekiwanie nie przyniosło żadnych rezultatów, dlatego postanowiliśmy przejechać samochodem w inne miejsce. Już przy zjeżdżaniu z Tabaszowej w kierunku Znamirowic zauważyliśmy najwyższe szczyty Tatr. Coś niesamowitego.

Tatry nad Jeziorem Rożnowskim
Tatry nad Jeziorem Rożnowskim

Dalej zatrzymaliśmy się chwilę przy Yacht Clubie sądeckiego oddziału PTTK Beskid, gdzie na przystani obserwowaliśmy pobliskie wzniesienia. Dobrze było widać zbocza wzgórza Chełm i Zamczyska i kościół w Tęgoborzy.

Jezioro Rożnowskie
Jezioro Rożnowskie
Jezioro Rożnowskie

A na końcu na drodze do Tęgoborzy mieliśmy takie widoki. Coś tam słońca się pojawiło :).

www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl

Bardzo dziękujemy za wspólne wirtualne wędrowanie. Więcej zdjęć znajdziecie w poniższej wycieczkowej galerii. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, Twitterze i Google+ i do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie, lajkujce, polecajcie znajomym. Może akurat ktoś się tutaj wybierze.

Do zobaczenia na szlaku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *