Przewodnik – Mały Szlak Beskidzki

Mały Szlak Beskidzki – przewodnik online 

Właśnie zakończyliśmy pisanie przewodnika turystycznego po Małym Szlaku Beskidzkim. Jest to nasz duży sukces i cieszymy się, że w końcu nam się to udało. Liczy on 29 stron. Zawiera opisy, zdjęcia, mapy poszczególnych odcinków czy różnicę wzniesień. Napisaliśmy go sami, bez niczyjej pomocy. Trochę to trwało, bo zaczęliśmy w ubiegłym roku, jednak przede wszystkim brak czasu nie pozwolił, żeby się skupić bezpośrednio na nim. Dołożyliśmy wszelkich starań, by tekst naszego przewodnika był rzetelny. Opieraliśmy się na własnych doświadczeniach z przejścia tego szlaku w 2014 roku. Nasze wydanie to pierwszy taki przewodnik po Małym Szlaku Beskidzkim w wersji elektronicznej. Nie spotkamy go nigdzie, ani w takiej postaci, ani w wersji papierowej.

Co to jest Mały Szlak Beskidzki?

Czerwony, czwarty najdłuższy szlak w polskich Karpatach, mierzący 137 kilometrów. Biegnie przez Beskid Mały, Beskid Makowski i Beskid Wyspowy. Prowadzi przez wiele niezwykłych, pięknych i magicznych miejsc, chociaż zapomnianych przez większość turystów, a może nawet przez nich w ogóle nieznanych. Chociaż dostępnych jest tyle źródeł informacji to o Małym Szlaku Beskidzkim za wiele się nie dowiemy. Uwagę wszystkich przykuwa jego „starszy” brat – Główny Szlak Beskidzki, który jest marzeniem każdego górskiego wędrowca. W przewodniku przedstawiliśmy trasę z zachodu na wschód, ponieważ jest ona bardziej popularna, jednak wędrowanie w kierunku odwrotnym jest równie atrakcyjne. Szlak można przejść podczas jednej długiej wyprawy lub podzielić ją na poszczególne etapy. Można korzystać z własnych sprzętów turystycznych typu namiot czy śpiwór, albo liczyć na schroniska i prywatne gospodarstwa.

Dlaczego warto przejść Mały Szlak Beskidzki?

Wędrując Małym Szlakiem Beskidzkim zmierzymy się ze zmęczeniem, błotem, słońcem, wichurami, a w okresie zimowym nawet ze śniegiem. Podczas wędrówki będziemy odwiedzać trzy beskidzkie pasma. Obejrzymy z nich piękne górskie panoramy, dostrzeżemy tatrzańskie wierzchołki, poczujemy ciepło górskich schronisk i baz namiotowych. Zobaczymy zabytkowe kościoły i wspaniałe muzea, pomniki przyrody i rezerwaty. Dla orzeźwienia przejdziemy obok jezior, rzek i potoków. Wędrując ścieżkami MSB przeżyjemy przygodę swojego życia.

Prawa autorskie

Zawartość niniejszego przewodnika jest wartością intelektualną, chronioną prawem autorskim, dlatego zabronione jest kopiowanie treści w całości jak i w części.

Gdzie kupić przewodnik po Małym Szlaku Beskidzkim?

Przewodnik można zakupić za 20 złotych, wysyłając wiadomość na adres: mateusz@mynaszlaku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *