Prowincjonalny Klub Podróżnika #2: Słowacka Dolina Śmierci

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugim spotkaniu Prowincjonalnego Klubu Podróżnika organizowanego w Kawiarni Prowincjonalnej w Nowym Sączu przez Jakuba Zygmunta i Tomasza Wolnika. Było to dopiero drugie spotkanie w ramach tego projektu. W poprzednim miesiącu w nim nie uczestniczyliśmy. Spotkania w ramach PKP odbywają się raz w miesiącu o godzinie 19:00. Co najważniejsze – każdy może się zgłosić jeśli chce przedstawić zebranym swoją ciekawą przygodę. Wystarczy napisać do organizatorów. 

Kuba Zygmunt i Tomek Wolnik bardziej są znani w świecie blogerów i podróży jak Sądecki Włóczykij i Beskidzki Bradiaga. Jeśli chcecie wiedzieć więcej to wyszukajcie ich w przeglądarce. Podczas drugiego spotkania Tomek opowiadał o Słowackiej Dolinie Śmierci, czyli operacji dukielsko-preszowskiej. Mieliśmy okazję przenieść się w okres wojny, kiedy walki trwały na obszarze Beskidu Niskiego, tak bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania jakim jest Sądecczyzna. Dowiedzieliśmy się, że operację dukielską zaliczono do najbardziej krwawych epizodów II wojny światowej na ziemiach polskich. Tomek zabrał nas na jednodniową wycieczkę w miejsca, które na pewno są warte odwiedzenia. Wyobraźcie sobie, że idziecie leśną ścieżką, wychodzicie na polanę, a tam w szczerym polu stoi kilka czołgów wyglądających jakby zaraz miały ruszyć do walki. To nie wszystko. Czasem zdarzy się taki czołg, do którego można wejść. Przekraczając granicę w Barwinku i jadąc w stronę Svidnika można obejrzeć ciężkie wojenne sprzęty, ziemianki, bunkry, cmentarze i cerkwie. Na samym końcu czeka na nas muzeum wojskowe z wieloma eksponatami.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *