Lubelskie,  Podróże z dzieckiem

Rezerwat Czartowe Pole | nasz numer 1 na Roztoczu

Rezerwat Czartowe Pole to nasz numer 1 na Roztoczu. Pierwsze wrażenia po wejściu z parkingu na ścieżkę przyrodniczą są raczej obojętne. Jeśli udamy się jednak na dolną ścieżkę biegnącą wzdłuż rzeki Sopot, to przekonamy się o magii tego miejsca. Drewniane, częściowo zniszczone i zarośnięte pomosty oraz szum płynącej wody wprowadzają nutkę tajemniczości. 

Rezerwat Czartowe Pole – zwiedzanie

Rezerwat Czartowe Pole leży w Parku Krajobrazowym Puszczy Solskiej na terenie gmin Susiec i Józefów. Zajmuje powierzchnię około 63 ha, a został utworzony, aby chronić malowniczą dolinę rzeki Sopot. Przez najciekawszy obszar rezerwatu przeprowadzono ścieżkę z 9 przystankami o długości 1400 metrów. Wycieczkę rozpoczynamy na darmowym parkingu we wsi Hamernia. Są tam ławki, stoły, można odpocząć przed wyruszeniem na szlak lub po ukończeniu wycieczki. 

Czartowe Pole – ścieżka dydaktyczna

Wchodzimy na ścieżkę dydaktyczną i od razu stajemy przed dylematem czy najpierw iść ścieżką górną, czy dolną. Polecamy zacząć od górnej. Dlaczego? Żeby zostawić sobie na później to, co najlepsze. Może aż tak nie na później, ponieważ to tylko kilka minut drogi. 🙂 Przechodzimy górną ścieżkę i dochodzimy do pierwszych schodków kierujących nas w dół. Wchodzimy w tajemniczy świat Czartowego Pola. Teraz rezerwat jest miejscem popularnym wśród turystów, a kiedyś „jeno czarci tam hasali”. Zobacz i oceń sam. Może skusisz się na wizytę na Roztoczu. 🙂 To jest nasz ostatni punkt podczas pierwszego dnia spędzonego na Lubelszczyźnie. Po opuszczeniu rezerwatu kierujemy się w stronę Zwierzyńca, w którym mamy zaklepaną kwaterę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *