Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim – niezwykłe miejsce na wycieczkę z dzieckiem

Przejeżdżając przez Tomaszów Mazowiecki nie sposób nie zatrzymać się w rezerwacie przyrody Niebieskie Źródła. Jest to miejsce, które znajduje się na obrzeżach miasta w jego południowo-wschodniej części. Przyjechaliśmy na miejsce w godzinach popołudniowych, gdy słońce było mocne i tworzyło niesamowity klimat w rezerwacie. Jest on miejscem o dużych walorach przyrodniczych i turystycznych.

niebieskie zrodla zwiedzanie

Dlaczego Niebieskie Źródła?

Rezerwat Niebieskie Źródła powstał w celu ochrony niebieskich źródeł krasowych oraz licznych gatunków ptaków. Kolor niebieski zależny jest od pogody oraz pory dnia. Jest to nic innego jak zjawisko optyczne. Woda, która jest czysta, pochłania promienie o barwie czerwonej, a przepuszcza niebieskie i zielone.

tomaszow mazowiecki niebieskie zrodla
sciezka przyrodnicza niebieskie zrodla

Jak dojechać do rezerwatu Niebieskie Źródła i gdzie zaparkować?

Niebieskie Źródła znajdują się przy ulicy Modrzewskiego i to właśnie tam jest główne wejście na ich teren. Parking znajduje się naprzeciwko głównego wejścia, również przy ulicy Modrzewskiego. Opłata całodzienna wynosi 5 złotych. Korzystanie z łazienek przy parkingu to koszt 2 złote za osobę.

niebieskie zdrodla rezerwat
dlaczego niebieskie zrodla

Rezerwat Niebieskie Źródła – zwiedzanie

Przez rezerwat została poprowadzona ścieżka dydaktyczna, na której postawiono tablice z informacjami o faunie i florze Niebieskich Źródeł. Miejsce wygląda pięknie, jeśli jesteśmy tam, gdy świeci słońce. W innym przypadku nie dostrzeżemy niezwykłości tego miejsca. Zwiedzanie rozpoczyna się na parkingu, po czym należy przejść przez pasy na drugą stronę drogi do bramy głównej. Od tego momentu przejście ścieżką trwa mniej więcej 20 minut.

niebieskie zrodla z dzieckiem

Informacje praktyczne

  • Wejście na teren rezerwatu jest bezpłatne,
  • Miejsce dostępne jest 24 godziny na dobę,
  • Parking jest płatny i wynosi 5 złotych za cały dzień,
  • Rezerwat Niebieskie Źródła są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
rezerwat  niebieskie zrodla

Zobacz inne wpisy na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *