Roztocze: Baszta widokowa w Józefowie

#objazdówka po Polsce – dzień II | 22.08.2018 | Drugi dzień na Roztoczu obfituje w odwiedziny wież widokowych w okolicy Zwierzyńca. Teraz przed nami kierunek na platformę widokową nad Józefowem. Obiekty te stają się coraz ciekawsze. Ta wygląda co najmniej jak baszta. Piękna perełka powstała kilka lat temu, bo w 2011 roku i możemy z niej oglądać widoki w czasie godzin jej otwarcia.

Godziny otwarcia wieży widokowej w Józefowie

# 8:00-19:00 od poniedziałku do soboty

# 10:00-19:00 w niedzielę

# wejście jest nieodpłatne

Jadąc przez centrum kierujemy się ku ulicy Górniczej i na Kamienną. Zatrzymujemy samochód na parkingu. Od wieży widokowej dzieli nas moment, a to dlatego, że wyjechaliśmy dość wysoko. Podążamy ku niej i szybko przekonujemy się, że leży w bardzo pięknym miejscu, otóż na wzniesieniu znajduje się nieczynny kamieniołom Biała Dolina. Uwielbiamy takie miejsca, bo jest coś w nich wyjątkowego. Podchodzimy blisko, szukamy wejścia i przemierzamy kilkadziesiąt schodów, tym samym docieramy na taras widokowy.

Podziwiamy przepiękną panoramę. Widoki mamy na małą miejscowość Józefów oraz Puszczę Solską. Zbudowana jest oczywiście józefowskiego wapienia za pieniądze z projektów unijnych i osiąga blisko dziewiętnaście metrów wysokości. Pod basztą znajduje się kamieniołom, w którego kierunku zachęcamy się udać. Na dole stoi mały kramik z pamiątkami, w którym możemy kupić pamiątki z Józefowa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *