Roztocze: Kamieniołom w Nowinach i baszta widokowa

#objazdówka po Polsce – dzień I | 21.08.2018 | Mając cały dzień usłany atrakcjami zmierzamy do kolejnej perełki na Roztoczu Środkowym. Przypominam, że wcześniej byliśmy na wieży widokowej na Górze Grabowickiej, a teraz mamy zamiar pospacerować po nieczynnym kamieniołomie w Nowinach i udać się na basztę widokową, która została tam wybudowana w najwyższym punkcie pod Krzyżową Górą. Jesteśmy ciekawi jaka będzie i co z niej zobaczymy. Jesteśmy pierwszy raz w tych terenach i jesteśmy głodni nowości. 🙂

Wracamy do centrum Suśca i kierujemy się drogą w stronę Józefowa. Gdzieś mniej więcej na środku znajduje się nieczynny kamieniołom w Nowinach. Pilnujemy tabliczki informującej nas o skręcie w prawo. Na samym początku znajduje się darmowy parking na kilkanaście samochodów. Dojście do baszty widokowej zajmuje nam 10 minut. I tak zbyt długo, bo przecież to zaledwie kilkaset metrów. Dwustumetrowej długości i kilkunastometrowej wysokości ściany pozwalają przyjrzeć się geologicznej budowie Roztocza. Baszta widokowa obfituje w widoki na stronę południową, a w szczególności na Puszczę Solską. Przez kamieniołom przechodzi czerwony „Szlak Krawędziowy” Zwierzyniec – Susiec. Trasa otoczona jest z jednej strony barierką, żeby nie zbliżać się do skarpy, która można się w każdej chwili obsunąć. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *