Roztocze: Wieża widokowa w Suścu na Górze Grabowickiej

#objazdówka po Polsce – dzień I | 21.08.2018Kolejna ciekawa atrakcja na Roztoczu stoi przed nami otworem. Byliśmy na „Szumach”, które leżą na południe od Suśca. Teraz mamy zamiar przejechać na jego północną stronę. Kierujemy się z centrum miejscowości w stronę Grabowicy. Miejsce oddalone jest o jakieś 1,5 km. Wieża widokowa jest po prawej stronie drogi na Górze Grabowickiej.

Podjeżdżamy na miejsce i parkujemy na pobliskim parkingu. Mati zabiera aparat, a ja Maję i ruszamy. Wieża jest całkiem świeża, co później się okazuje, że powstała w 2013 roku dzięki funduszom europejskim. Zbudowana z miejscowego kamienia (2 kondygnacje) i drewna (1 kondygnacja). Wieża stała się kolejną atrakcją na terenie gminy, przyciągną turystów i zachwyca ich pięknymi widokami. Przy dobrej pogodzie zobaczymy Długi Goraj (391,5 m n.p.m.) – najwyższy szczyt polskiego pasma Roztocza, Spaloną Górę (313,4 m n.p.m.), Żydowską Górę, Wapielnię (386,5 m n.p.m.) i wiele szczytów, które nie mają jeszcze swoich nazw, a także kilka przekaźników. Na pierwszym planie na pewno wpadnie nam w oko to, że pole jest podzielone na różne kształty, oczywiście, z przewagą kwadratów i prostokątów, gdzie każdy kawałek ma swojego właściciela. Na miejscu możemy odpocząć na ławkach i skorzystać z drewnianej wiaty stojącej obok obiektu.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *