Roztocze: Zagroda Guciów – Skansen Etnograficzny

#objazdówka po Polsce – dzień II | 22.08.2018 | Kończymy już zwiedzanie na dzień dzisiejszy. Jeszcze tylko podjeżdżamy do Zagrody Guciów – miejsca, gdzie czas się zatrzymał w XIX i XX wieku. Można coś zjeść w gospodzie, ale też obejrzeć eksponaty w Skansenie. Bliżej mówiąc w Stodole (XIX w.) i Chałupie (XIX w.), która jest w nie wyposażona.

Dodatkowo zwiedzimy też Obory Spichlerza i Lamusa. Kupując bilet wstępu mamy możliwość zwiedzać posiadłości wraz z przewodnikiem, który przeniesie nas na godzinę do czasów kiedy nie było prądu. Ciekawą rzeczą jaka na pewno nas zastanowi jest to, że w tym miejscu na własne oczy będziemy mogli obejrzeć meteoryt liczący 4,6 miliarda lat pochodzący z Merkurego (badania robione w USA to potwierdziły) i ważący 8,5 kilograma. Miejsce to jest wpisane na rejestr zabytków przez co, co roku tłumnie przyjeżdżają tutaj turyści. Można także skorzystać z bazy noclegowej, niedużej, bo zaledwie 4 chałupy są do dyspozycji gości. 

Cennik i godziny otwarcia Zagrody Guciów w Guciowie 

Zagroda Guciów znajduje się pod poniższym adresem:
Guciów 19; 22-470 Zwierzyniec

Godziny otwarcia:

Biuro  oraz  rezerwacje: wtorek- sobota,  godziny 9.00-17.00

Gospoda: wtorek – niedziela – godziny 9.00-21.00 (ostatnie zamówienia przyjmujemy do godziny 20.00)

Muzeum i pamiątki: wtorek – niedziela – godziny 9.00-18.00 (na ostatnie wejście zapraszamy o godzinie 18.00)

Produkt  regionalny: wtorek- niedziela- godziny 10.00-19.00

W poniedziałki Zagroda Guciów jest NIECZYNNA

Cennik:
bilet normalny 15,00 zł
bilet ulgowy 12,00 zł

Bilet grupowy (grupa min. 20 osób) 10,00 zł/osoba (Przewodnicy i opiekunowie grup mogą skorzystać z darmowej kawy lub herbaty oraz czegoś słodkiego).

Dla klientów Zagrody Guciów parking jest darmowy. Jednak najwięcej ludzi spotkamy w gospodzie przy jedzeniu niż przy zwiedzaniu, zwłaszcza, że trzeba trafić na godzinę, o której zbiera się grupa. Ja podeszłam do kasy zakupić magnes z tego miejsca i zrobiłam kilka zdjęć starym budynkom oddzielonym drewnianym płotem.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *