majkowice ruiny
Łódzkie,  Podróże z dzieckiem,  W naszym plecaku

Ruiny dworu obronnego (zamku) w Majkowicach

Niedaleko dworu obronnego w Bąkowej Górze, przy którym byliśmy wcześniej, znajduje się kolejny dwór obronny w Majkowicach określany również mianem zamku. Są to malownicze ruiny, które obecnie są w fatalnym stanie i dlatego odradza się przebywanie na ich terenie. Dwór obronny w Majkowicach został wzniesiony w pierwszej połowie XVI wieku i był obronną rezydencją rodu Majkowskich. Został zniszczony w 1702 roku przez wojska szwedzkie. To miejsce to nasz trzeci punkt podczas podróży samochodowej po województwie łódzkim.

ruiny zamku majkowice
dwor obronny majkowice

Zamek w Majkowicach – województwo łódzkie

Zamek w Majkowicach składał się z budynku bramnego, małego budynku północnego, dziedzińca i domu mieszkalnego z wieżą. Obecnie nawet nikt nie dba o to miejsce. Teren jest zakrzaczony i zachwaszczony, a budowla w niedługim czasie może runąć. Jedynymi mieszkańcami tego miejsca są bociany, które mają swoje gniazdo na jednym z pozostałości murów. Dwór obrony tak naprawdę nie miał zbyt wiele właściwości obronnych.

ruiny dworu obronnego majkowice

Jak dojechać do Majkowic?

Z Piotrkowa Trybunalskiego kierujemy się drogą na Przygłów. W tej miejscowości skręcamy w prawo na Przedbórz i jedziemy drogą 742 przez 27 kilometrów cały czas prosto. W Zbyłowicach skręcamy w lewo przed przystankiem i za chwilę znów w lewo za czerwonym szlakiem. Ruin zamku trzeba wypatrywać po prawej stronie na łące. Samochód można zostawić na kilka chwil przy polnej drodze. Teren jest prywatny, ale na chwilę można tam się zatrzymać. A teraz zobacz 50 atrakcji, które warto zwiedzić w województwie łódzkim.

zamek w majkowicach

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *