Skocznia Adama Małysza
Podróże z dzieckiem,  Śląskie

Skocznia narciarska Wisła Malinka imienia Adama Małysza – zwiedzanie i wyjazd kolejką na szczyt

Skocznia narciarska „Wisła Malinka” imienia Adama Małysza, to miejsce, które koniecznie warto zwiedzić podczas pobytu w Beskidzie Śląskim. Można ją nie tylko zobaczyć z dołu, ale wyjechać do góry dwuosobowym wyciągiem krzesełkowym. Z platformy widokowej rozciągają się piękne widoki na sąsiednie szczyty i dół skoczni. Wygląda to wszystko wspaniale, zwłaszcza gdy trafimy na dobrą pogodę. Samochodem możesz dojechać pod samą skocznię w Wiśle i zostawić go na jednym z parkingów. Możesz także tak jak my, przyjechać pod obiekt rowerem z centrum Wisły.

Skocznia narciarska Wisła Malinka

Jak dojechać na skocznię narciarską w Wiśle?

Dojazd z centrum Wisły pod skocznię imienia Adama Małysza zajmuje około 5 minut. Musisz jechać drogą numer 941 w stronę Szczyrku. Skocznia narciarska będzie tuż przy drodze, więc na pewno ją zauważysz.

Skocznia narciarska Wisła Malinka

Parking pod obiektem

Na miejscu znajduje się bezpłatny i płatny parking, na którym możesz zostawić samochód. Bezpłatny jest najbliżej skoczni, po wjeździe za bramę obok straganów z pamiątkami. Płatny parking jest za bramą i podobno kosztuje 10 złotych. To trochę dużo, zwłaszcza że zwiedzanie skoczni zajmuje około 30-40 minut.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu przy skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza w Wiśle: 49.6297, 18.9139.
Skocznia narciarska Wisła Malinka

Zwiedzanie skoczni narciarskiej Wisła Malinka imienia Adama Małysza z dzieckiem

Tak jak wspomnieliśmy, zwiedzanie skoczni narciarskiej Wisła Malinka zajmuje około 30-40 minut z wyjazdem do góry na szczyt obiektu. My najpierw poszliśmy w kierunku sektorów, żeby zobaczyć, jakie widoki mają kibice podczas zawodów Pucharu Świata. Skocznia została otwarta w 2008 roku. Zawody w jednej chwili może oglądać około 8000 kibiców (1233 – miejsca siedzące). Punkt konstrukcyjny wynosi 120 metrów.

Maja była zachwycona, ponieważ pierwszy raz była na prawdziwej skoczni. Niedawno byliśmy w Zakopanem pod Wielką Krokwią, jednak nie wchodziliśmy do środka. Po obejrzeniu skoczni okiem kibiców, poszliśmy do kasy biletowej, żeby kupić bilety na wyjazd do góry. Rowery chwilę wcześniej przypięliśmy do metalowych barierek.

Kupiliśmy bilety i w ciągu kilku minut wyjechaliśmy kolejką krzesełkową na samą górę. Tam były stragany z pamiątkami i wejście do kawiarni Adama Małysza. Po schodach dotarliśmy na najwyższe piętro. Taras widokowy był dodatkowo płatny – 2 złote za osobę. Pobyt na górze trwał około 20 minut. Szkoda, że nie mogliśmy zobaczyć sali, w której oczekują narciarze i skoczni z wysokości belki.

Skocznia narciarska Wisła Malinka
Skocznia narciarska Wisła Malinka
Skocznia narciarska Wisła Malinka
Skocznia narciarska Wisła Malinka

Godziny otwarcia

Skocznia Małysza w lipcu i sierpniu otwarta jest od godziny 10 do 18. W czerwcu i wrześniu od 10 do 17. W tych miesiącach wyciąg kursuje co pół godziny. Chociaż my byliśmy we wrześniu i kolejka od 10 kursowała bez przerwy. W pozostałych miesiącach na skocznię można wyjechać od 10 do 16.

Cennik wyjazdu na skocznię

  • Bilet normalny kosztuje 15 złotych,
  • Bilet ulgowy kosztuje 12 złotych,
  • Wejście na taras widokowy kosztuje dodatkowo 2 złote.
skocznia narciarska
skocznia narciarska
skocznia narciarska
skocznia narciarska
skocznia narciarska
skocznia narciarska
puchar świata
puchar świata
puchar świata
puchar świata

Jaki jest obecny rekord skoczni?

Obecnym rekordzistą skoczni w Wiśle jest reprezentant Austrii Stefan Kraft. Rekord nie został pobity od 2013 roku, czyli już 8 lat. Rok później dłużej skoczył Słoweniec Peter Prevc – 140,5 m, jednak jego skok został podparty i niezaliczony do rekordu wiślańskiej skoczni.

Kamera online

W każdej chwili możesz zobaczyć skocznię w Wiśle dzięki kamerze online. Nie sprawdzaliśmy, ale jest ona także dostępna podczas zawodów Pucharu Świata.

puchar świata
puchar świata

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *