Spacer brzegiem morza z Karwi do Jastrzębiej Góry

#objazdówka po Polsce – dzień IX | 29.08.2018 | Spacer brzegiem morza z Karwi do Jastrzębiej Góry był kulminacyjnym punktem naszego pobytu nad Morzem Bałtyckim, a także całego urlopu i objazdówki po Polsce. Patrząc na mapę, zaplanowaliśmy krótkie przejście, żeby na dobre pożegnać się z północną Polską, bo nie wiadomo kiedy tam jeszcze wrócimy.

Karwia – dojazd autobusem?

Po godzinie 8 podchodzimy na przystanek przy wejściu numer 23 w Jastrzębiej Górze. Wsiadamy do autobusu, który zawozi nas do Karwi. Wysiadamy w pobliżu morza, tak samo, jak kilka innych osób. Wszyscy zmierzają w kierunku plaży i widać, że są nastawieni na leniwe plażowanie, bo mają w rękach parawany i koce. Nie możemy się doczekać kiedy ściągniemy buty i wejdziemy do zimnej wody.

Karwia – plaża

Plaża jest jeszcze pusta, dlatego panuje na niej cisza i spokój. Powoli sobie spacerujemy brzegiem morza. W oddali możemy zaobserwować duże statki płynące po widnokręgu, a bliżej motorówki. Pomiędzy wejściami na plażę o numerach 38 i 39 przekraczamy dopływ Bałtyku – Czarną Wodę. Przed wyjściem numer 25 rozkładamy się na plaży i przez ponad godzinę korzystamy z gorącej pogody i nawet ciepłej wody.

Po przyjściu do Jastrzębiej Góry podchodzimy na kramy z pamiątkami i kupujemy kilka dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Przed nami ostatnie chwile w tej miejscowości i w nocy czeka nas powrót do naszego domu. Budzimy się o 2:00 w nocy i wracamy szczęśliwie 727 kilometrów. Po godzinie 12 jesteśmy na miejscu. 🙂

Zobacz inne wpisy na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *