Bieszczady,  Podkarpackie,  Podróże z dzieckiem,  Wschody i zachody słońca

Wieża widokowa Szczerbanówka w Bieszczadach

W Bieszczadach na Przełęczy Przysłup wzniesiono niedawno kilkumetrową, drewnianą wieżę widokową, z której oglądać możemy między innymi Połoninę Wetlińską, Jasło, Hyrlatą czy Berest. Znajduje się ona przed Cisną, jadąc od strony Komańczy. Jest bardzo dobrze widoczna zza kierownicy samochodu, dlatego ciężko ją będzie przegapić. Wejście na wieżę jest darmowe. Przy niej znajduje się obszerny parking na kilkadziesiąt samochodów. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd do wieży widokowej Szczerbanówka: 49.210350, 22.243074.

Wieża Szczerbanówka w Bieszczadach

Wieża Szczerbanówka jest kolejną drewnianą budowlą, która powstała w Bieszczadach. Wcześniej podobne konstrukcje pojawiły się na Korbani oraz na Mochnaczce (Jeleni Skok). Ma ona 9 metrów wysokości oraz 3 piętra obserwacyjne. Na najwyższym znajduje się panorama z opisanymi widokami oraz luneta, dzięki której możemy z bliska obejrzeć bieszczadzkie szczyty.

Wieża Szczerbanówka – co widać?

Z ostatniego piętra wieży widokowej zobaczymy: Berest, Osinę, Hon, Wysokie Berdo, Połoninę Wetlińską, Krzemienną, Smerek, Rożki, Worwosoką, Małe Jasło, Jasło, Hyrlatą oraz Berdo. Warto odwiedzić to miejsce o wschodzie słońca. Poranne godziny zapewniają widoki o niebo lepsze niż te z późniejszych godzin. W pobliżu Szczerbanówki przebiega niebieski szlak turystyczny PTTK Roztoki Górne – Hyrlata – Żubracze – Wołosań.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

2 komentarze

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *