Wieża widokowa Szczerbanówka w Bieszczadach

W Bieszczadach na Przełęczy Przysłup wzniesiono niedawno kilkumetrową, drewnianą wieżę widokową, z której oglądać możemy między innymi Połoninę Wetlińską, Jasło, Hyrlatą czy Berest. Znajduje się ona przed Cisną jadąc od strony Komańczy. Jest bardzo dobrze widoczna zza kierownicy samochodu, dlatego ciężko ją będzie przegapić. Wejście na wieżę jest darmowe. Przy niej znajduje się obszerny parking na kilkadziesiąt samochodów. 

Wieża Szczerbanówka jest kolejną drewnianą budowlą, która powstała w Bieszczadach. Wcześniej podobne konstrukcje pojawiły się na Korbani oraz na Mochnaczce (Jeleni Skok). Ma ona 9 metrów wysokości oraz 3 piętra obserwacyjne. Na najwyższym znajduje się panorama z opisanymi widokami oraz luneta, dzięki której możemy z bliska obejrzeć bieszczadzkie szczyty. 

Z ostatniego piętra wieży widokowej zobaczymy: Berest, Osinę, Hon, Wysokie Berdo, Połoninę Wetlińską, Krzemienną, Smerek, Rożki, Worwosoką, Małe Jasło, Jasło, Hyrlatą oraz Berdo. Warto odwiedzić to miejsce o wschodzie słońca. Poranne godziny zapewniają widoki o niebo lepsze niż te z późniejszych godzin. W pobliżu Szczerbanówki przebiega niebieski szlak turystyczny PTTK Roztoki Górne – Hyrlata – Żubracze – Wołosań.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *