Winna Góra i plan na nową platformę widokową

W Kotlinie Sądeckiej na terenie Nowego Sącza w dzielnicy Biegonice powstanie nowa platforma widokowa, której wizualizację przedstawiło miasto Nowy Sącz. Taras ma powstać na Winnej Górze (353 m n.p.m.), na której dawniej w VIII wieku istniała warownia obronna zniszczona przez Tatarów.

Winna Góra jest świetnym punktem obserwacyjnym, z którego dobrze widać pasmo Beskidu Sądeckiego, Nowy i Stary Sącz. Kilka lat temu w pobliskich okolicach wybudowano „ślimaka” w Woli Kroguleckiej, który cieszy się ogromną popularnością. Teraz są także plany budowy tarasu widokowego na Przehybie i w Nowym Sączu przy przekaźniku na wzgórzu Mużeń. Ciekawe czy przy planowaniu budowy pomyślano o parkingach dla zainteresowanych turystów. 

– Obecnie na Winnej Górze znajdują się stanowiska archeologiczne, które będą pokazane publiczności poprzez stworzenie systemu pomostów widokowych na szczycie wzgórza – poinformował Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Serdecznie zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *