wisnicki zamek malopolska
Małopolskie,  Podróże z dzieckiem

Zamek w Wiśniczu – informacje praktyczne

Zamek w Wiśniczu w Małopolsce zaproponowałam Karolinie i Wojtkowi, jak tylko zapytali o ciekawe miejsce niedaleko domu. Oboje mieszkają niedaleko Brzeska na trasie Tarnów – Kraków, więc Zamek w Wiśniczu był miejscem idealnym. Niedawno w sobotni dzień towarzyszyliśmy im podczas ich ślubu i przyjęcia weselnego, a kilka dni po tym wydarzeniu mieliśmy wybrać się na plener ślubny.

Zamek w Wiśniczu – dojazd

Do Zamku w Wiśniczu najłatwiej dojechać z Krakowa kierując się autostradą A4 na Rzeszów. Po około 40 kilometrach od opuszczenia stolicy Małopolski trzeba skręcić w Krzyżanowicach na Bochnię i Nowe Brzesko. Następnie należy przejechać przez Bochnię i trzymać się drogi 965 w kierunku Limanowej. Dalej już będą mniejsze miejscowości i centrum Nowego Wiśnicza. Tam musisz skręcić w lewo za oznakowaniem w kierunku zamku. Obiekt będzie widoczny z daleka. Dojazd z Krakowa zajmuje około 50 minut.

Zamek w Wiśniczu – parking

Z parkingiem przy Zamku w Wiśniczu nie będziesz mieć problemu, ponieważ na wzgórzu znajduje się duży plac przygotowany specjalnie i czekający na turystów zmotoryzowanych. Parking przy zamku jest bezpłatny.

Zamek w Wiśniczu – cennik i zwiedzanie

Do zamku trafić bardzo łatwo, ponieważ o kierunku informują znaki, prowadząc po alejce spacerowej. Zamek ufundował Jan Kmita pełniący w latach 70. XIV wieku funkcję starosty ruskiego, sieradzkiego i krakowskiego. Budowla jest w bardzo dobrym stanie, mimo że była bardzo zniszczona. W środku znajdują się fotografie obrazujące wygląd zamku sprzed wielu lat. Obecnie zamkiem administruje Muzeum Ziemi Wiśnickiej w Nowym Wiśniczu. Bilet normalny kosztuje 14 złotych, a ulgowy 9. Godziny otwarcia dostępne są na stronie internetowej Zamku w Wiśniczu.

W zamku do zobaczenia mamy:

  • dziedziniec zewnętrzny – XVII-wieczna brama wjazdowa, studnia, barokowy portal,
  • dziedziniec wewnętrzny – loggia i okna iluzjonistyczne,
  • I piętro – komnata szeptów, sala pod ptakami, sala Herkulesa, sala z makietami,
  • II piętro – baszta turecka, barokowy portal i malowidła ścienne, panorama Nowego Wiśnicza z tarasu widokowego, złocony plafon, sala balowa,
  • kaplica i krypta grobowa – iluzjonistyczne dekoracje kopuły, prezbiterium kaplicy, Sarkofag Stanisława Lubomirskiego, sklepienie i chór kaplicy.

Bastion VR

Ciekawym elementem wyposażenia zamku jest Bastion VR. Na pierwszy rzut oka brzmi tajemniczo, jednak jest to nowatorska próba przedstawienia historii przy pomocy najnowszych technologii. Przy pomocy urządzenia zakładanego na głowę i oczy możemy odbyć lot po XVII-wiecznym zamku. Zobaczyć wnętrza i życie mieszkańców. Bilet normalny kosztuje 14 złotych, a ulgowy 9.

Sesja ślubna na Zamku w Wiśniczu

To kolejne piękne miejsce na naszej ślubnej mapie Polski. Miejsc takich jest niezliczona ilość i my je na naszym blogu pokazujemy. Więcej możesz znaleźć w specjalnej ślubnej zakładce lub na naszej stronie firmowej AMGrzegorzek.

zamek w wisniczu para mloda
zamek wisnicz sesja slubna zamek
zamek w wisniczu
zamek nowy wisnicz plener slubny
wisnicz zamek cennik sesji slubnej
zamek wisnicz sesja slubna
zamek wisnicz plener slubny
zdjecia slubne na zamku w wisniczu
zamek stary wisnicz plener slubny
zamek nowy wisnicz sesja slubna
zamek w wisniczu slub malopolska
sesja na zamku czarno biale
sesja slubna na zamku w wisniczu
sesja na zamku
nowy wisnicz pomysl na sesje slubna
Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *