Beskid Wyspowy: Złota Byniowa i Jeżowa Góra w okolicach Łącka

Złota Jeżowa Góra i Byniowa w okolicach Łącka

Dziś 6 stycznia – Święto Trzech Króli. Jedni idą do kościoła, inni od razu w góry, ewentualnie najpierw do kościoła, a potem w góry. Tak właśnie jest z nami. Chcieliśmy Was teraz zaprosić do obejrzenia kilku zdjęć z okolic miasteczka Łącko na Sądecczyźnie. Są to miejsca, które polecił nam nasz górski przyjaciel Kamil z Zagorzyna, z którym już nie raz wędrowaliśmy po szlakach. Tym razem zaprosił nas na swoje tereny, gdzie często biega i podziwia okoliczne wzniesienia. 

Musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się takich cudownych widoków z Jeżowej Góry i Byniowej. Są to dwa miejsca, które swoją niepozornością chowają się przed światem i wiedzą o nich bodajże tylko miejscowi. Teraz dowiedzieliśmy się my i opowiemy Wam o nich, żebyście też mogli je obejrzeć na żywo. Najpierw zobaczcie na mapę wydawnictwa Compass, gdzie znajdują się oba miejsca.

Jeżowa Góra i Byniowa na mapie
Jeżowa Góra i Byniowa na mapie

Dotrzeć do nich można spokojnie od wioski Czerniec. Dojedziemy tam asfaltową drogą i już podczas podjazdu będziemy mieli co oglądać. Jednak dopiero jak wyjedziemy do góry to poczujemy magię tego miejsca. Najpierw dostrzeżemy Jeżową Górę, bo stoi na niej przekaźnik. Przejdziemy kawałek dalej i dotrzemy na Byniową.

Jeżowa Góra

Widoki stąd są niesamowite – Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy i Gorce są tutaj na pierwszym planie. Cały dzień można spędzić łażąc tutaj po okolicznych górkach, a jest przecież jeszcze Połom i kolejny punkt widokowy. Kto jeszcze tutaj nie był i nie zna tych miejsc to musi koniecznie przyjechać, najlepiej o wschodzie słońca lub o zachodzie tak jak i my uczyniliśmy. Dla nas to miejsce będzie złotymi górami.

www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl

Wszystkie zdjęcia znajdziecie w poniższej wycieczkowej galerii. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, Twitterze i Google+ i do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie, lajkujce, polecajcie znajomym. Może akurat ktoś się tutaj wybierze.

Do zobaczenia na szlaku !

Jeden komentarz

  1. Widoki złotem malowane. Takie niepozorne, nieoznaczone żadnym szlakiem ścieżki i drogi skrywają piękno naszych gór. Polecam pójść dalej w kierunku Gorców w okolice Paproci.
    Pozdrawiam, obserwuję, podziwiam i ….. zazdroszczę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *