Beskid Sądecki: Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy-Zdroju

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej stanie w Krynicy-Zdroju. Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. 

Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana ‚drewniana ścieżka’ wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie spotęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosić będzie 1030 metrów. Na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Inwestycja realizowana jest w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena. Obiekt będzie całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną. Na wieżę dostać będzie można się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie, i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

www.wiezawidokowa.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

2 komentarze

  1. Czyli jednak w Beskidzie Sądeckim bo jeszcze niedawno było że Gorce.Identyczna jak w Tatrach.Polecam również spacer w chmurach w Czechach obok Polskiej granicy?

    1. Teraz wszyscy tylko wieże widokowe. Nie byliśmy jeszcze ani na Słowacji ani w Czechach. Jakoś nam tam nie po drodze. 🙂
      Może kiedyś się wybierzemy, bo pewnie warto. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *