Wrocław – atrakcje i miejsca warte zobaczenia. Zwiedzanie z dzieckiem

Wrocław – Europejska Stolica Kultury, od lat jest miejscem, w którym setki tysięcy osób, mogą spędzić przyjemnie czas na wiele sposobów. Liczne atrakcje turystyczne, punkty widokowe, wystawy, teatry, muzea, kawiarnie i kluby, to tylko część tego, co można zobaczyć i robić we Wrocławiu.

Co znajdziesz w tym wpisie?

Choć wiele osób pragnie zwiedzić Wrocław, będąc na jednodniowej wycieczce, niestety nie jest możliwe. Tak duża ilość miejsc sprawia, że trudno podjąć decyzję, co zobaczyć we Wrocławiu. Dlatego dla wszystkich osób, chcących zwiedzić to piękne miasto, przedstawiamy listę dla nas najciekawszych i zarazem najpiękniejszych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć i które udało się zwiedzić podczas naszego dwudniowego wypadu do miasta.

Tradycyjnie przy zwiedzaniu miasta, zatrzymaliśmy się w jednym miejscu i wybraliśmy się na pieszą wycieczkę. Spacerując po uliczkach stolicy Dolnego Śląska, przeszliśmy 13 kilometrów. Poznaliśmy wrocławskie atrakcje dla dzieci i dla dorosłych.

Sprawdź także najciekawsze atrakcje na Dolnym Śląsku

W tym wpisie znajdziesz odpowiedzi na kilka ważnych pytań

  • Co warto zobaczyć we Wrocławiu?
  • Gdzie bezpłatnie zaparkować?
  • Gdzie dobrze zjeść w okolicach Rynku?
  • Gdzie znaleźć nocleg?
  • Co odwiedzić z dziećmi?
  • O co chodzi z krasnalami?
  • Jak zaplanować weekendowe zwiedzanie Wrocławia?
Zamek Wrocław

Jak zwiedzać Wrocław? Plan na dwa dni lub weekend

Przyjechaliśmy do największa miasta na Dolnym Śląsku na dwa dni, czyli dla Ciebie może to być plan na weekend we Wrocławiu. Był to środek tygodnia, dlatego nie było zbyt dużego ruchu, a zwiedzanie atrakcji turystycznych mieliśmy bezproblemowe. Początkowo nie planowaliśmy wizyty w mieście, ale kusił nas ogród zoologiczny, uważany przez wielu za jeden z najlepszych w Polsce. Postanowiliśmy zostać jeszcze dzień dłużej i zwiedzić także inne ciekawe miejsca.

Zwiedzanie Wrocławia

Mapa atrakcji turystycznych Wrocławia

Poniżej opisaliśmy miejsca, które odwiedziliśmy, a na samym końcu jest także kilka innych wartych uwagi, których już nie udało się zobaczyć. W pierwszym dniu przyjechaliśmy do miasta i wybraliśmy się do ZOO. Później zakwaterowaliśmy się w naszym noclegu. Wszystkie atrakcje zaznaczyliśmy na poniższej mapie.

Co robić we Wrocławiu, będąc na wycieczce z dziećmi? Oczywiście ZOO

Dzień 1 – Jako Europejska Stolica Kultury, Wrocław ma do zaoferowania miejsca, które uczą również poprzez zabawę. Takie rozwiązanie, cenią sobie głównie rodziny z dziećmi, które nie tylko chcą spędzić aktywnie czas, ale również pragną nauczyć swoje dzieci nowych, przydatnych informacji. Takim miejscem jest między innymi ZOO Wrocław.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, to ogromny ogród zajmujący ponad 33 hektary. Znajdują się tu liczne wybiegi dla zwierząt, między innymi niedźwiedzi, małp, słoni czy koni. Zlokalizowane na terenie ogrodu punkty widokowe, umożliwiają przyjrzenie się z bliska mieszkającym tam zwierzętom, poznaniu ich zwyczajów oraz zachowań. Ze względu na duży dystans do pokonania, to idealne miejsce na krótką przerwę, złapanie oddechu i dalsze zwiedzanie.

Na terenie ogrodu, znajduje się również Afrykarium, czyli ogromne pomieszczenie, ze zbiornikami wodnymi, w których podziwiać można liczne gatunki egzotycznych zwierząt, oraz mieszkańców mórz i oceanów. Każdy turysta zachwyci się tym wspaniałym miejscem. Więcej informacji znajdziesz w osobnym artykule – ZOO Wrocław.

ZOO Wrocław
ZOO Wrocław
przewodnik

Gdzie zaparkować we Wrocławiu? Znaleźliśmy bezpłatny parking przy Zielińskiego

Dzień 2 – Szukaliśmy jakiegoś bezpłatnego parkingu we Wrocławiu, ponieważ chcieliśmy spędzić w nim prawie cały dzień. Wyznaczyliśmy sobie atrakcje turystyczne Wrocławia na mapie, a ostatnim punktem miał być punkt widokowy Sky Tower, dlatego to właśnie tam szukaliśmy miejsca na zatrzymanie samochodu. Udało się przy ulicy Zielińskiego naprzeciwko przedszkola numer 80. Z tego miejsca ruszyliśmy zwiedzać ciekawe miejsce we Wrocławiu. Współrzędne geograficzne: 51.097418, 17.019213. Zobacz więcej informacji o Sky Tower.

Pomnik Anonimowego Przechodnia – o co chodzi z ludźmi wychodzącymi z ziemi?

Dotarliśmy na ulicę Piłsudskiego 56. To właśnie tam znajduje się pomnik Anonimowego Przechodnia. Zastanawialiśmy się, co mogą symbolizować ludzie wychodzący z ziemi po jednej i drugiej strony ulicy Świdnickiej. Osoby podobno mają symbolizować trudne czasy stanu wojennego i osiągnięcia anonimowych osób walczących z okupantem z podziemia. Na miejscu zobaczyć można 14 postaci. Jest tam między innymi matka z dzieckiem czy mężczyzna z walizką.

Pomnik anonimowego przechodnia

Opera i Narodowe Forum Muzyki

Ruszyliśmy dalej ulicą Świdnicką i dotarliśmy pod budynek Opery i budynek Narodowego Forum Muzyki, czyli kompleks sal koncertowych. Odbywają się tam imprezy kulturalne i liczne koncerty. Można posłuchać pięknej muzyki, a nawet zwiedzić obiekt. Zwiedza się go z przewodnikiem. Można wejść na salę koncertową, poznać inspirację architektów przy tworzeniu gmachu oraz usłyszeć ciekawostki związane z tym miejscem. My zobaczyliśmy je tylko z zewnątrz i ruszyliśmy dalej.

Opera we Wrocławiu

Fontanna krasnali przed Wrocławskim Teatrem Komedia na Placu Teatralnym

Skręciliśmy w prawo, minęliśmy zabytkową linię tramwajową i stanęliśmy na Placu Teatralnym. Na początku nasz wzrok przykuł budynek Wrocławskiego Teatru Komedia. Tuż przed nim o wiele mniejsza stała fontanna krasnali, a w niej jeden z wrocławskich krasnali zwany Wierzbownikiem, który czyta książkę. Fontanna może symbolizować przyjaźń Wrocławia z krasnalami. Ale o co chodzi z tymi krasnalami?

Wrocław Teatr

Wrocławskie krasnale

Spacerując alejkami, można dostrzec wyjątkowe, małe rzeźby, przedstawiające krasnale. Znajdują się niemal w każdej części Wrocławia. Miały one za zadanie w śmieszny i niegroźny sposób, krytykować system komunistyczny. Atrakcja stała się na tyle popularna, że turyści chętnie uczestniczą w poszukiwaniu krasnali, robią sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia oraz podziwiają pracę artystów, z różnych rejonów świata. Przy fontannie zatrzymaliśmy się na chwilę, a później ruszyliśmy w nieco bardziej zabytkową i historyczną część Wrocławia.

Zobacz więcej informacji o wrocławskich krasnalach w osobnym wpisie na naszym blogu.

Krasnale we Wrocławiu
Wyjaśnienie, o co chodzi z krasnalami we Wrocławiu

Żałowaliśmy, że podczas zwiedzania Wrocławia nie zobaczymy Panoramy Racławickiej

Po 20 minutach dotarliśmy na miejsce. Przeszliśmy przez Park Juliusza Słowackiego, widzieliśmy budynek Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Żałowaliśmy, że nie uda się zobaczyć Panoramy Racławickiej, ponieważ jest ona zamknięta do połowy 2021 roku. Angelika już kiedyś była w mieście na wycieczce szkolnej i ją widziała. Ja niestety nie miałem takiej okazji. Pozostało nam tylko obejrzeć budynek muzeum z zewnątrz. Minęliśmy pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Dąb Pamięci i stanęliśmy na Wzgórzu Polskim.

Park Juliusza Słowackiego we Wrocławiu
Panorama Racławicka

Wzgórze Polskie – Bastion Ceglarski – pozostałości fortyfikacji miasta

Prócz miejsc, w których można posiedzieć, zjeść pyszne ciasto czy napić się kawy, Wrocław posiada miejsca, które nawiązują do jego przeszłości. Jednym z miejsc jest Bastion Ceglarski. To pozostałości fortyfikacji miasta, które nawiązują do czasów obrony terytorium. Choć nie zobaczymy tu rekwizytów z czasu funkcjonowania Bastionu, miasto wyremontowało teren, wskutek czego, powstały tu nowe alejki spacerowe.

Można spotkać tu wiele osób, spacerujących Bulwarem. Ze Wzgórza Polskiego rozciągają się piękne widoki na Muzeum Panoramy Racławickiej, Bulwary Xawerego Dunikowskiego, przystań Zatoka Gondol, statki stacjonujące nad Odrą oraz Ostrów Tumski. To właśnie tam teraz szliśmy.

Bastion ceglarski we Wrocławiu
Zatoka Gondol
Bulwary Xawerego Dunikowskiego

Ostrów Tumski, czyli zabytkowy Wrocław – Katedra św. Jana Chrzciciela

Spacerowaliśmy Bulwarami Xawerego Dunikowskiego, które były tego dnia jeszcze puste. Towarzyszyły nam przepiękne krajobrazy miasta, oraz statki stacjonujące nad Odrą. Rejs statkiem to jedna ciekawszych atrakcji Wrocławia, jednak co patrzyliśmy na rozkład, to była informacja, że musi być minimum X osób. A oprócz nas nie było nikogo chętnego do płynięcia, dlatego musieliśmy sobie odpuścić.

Jeśli nadal zastanawiasz się na tym, co robić we Wrocławiu, to przedstawiamy kolejne, ciekawe miejsce, wprost idealne dla zakochanych. Ostrów Tumski, to najstarsza i historyczna część Wrocławia, w której zachowały się liczne zabytki, doskonałym przykładem jest katedra św. Jana Chrzciciela i kościół Piotra i Pawła. Warto zarezerwować sobie trochę więcej czasu na zwiedzanie. Przy kościele znajdują się płatne toalety. Na miejsce dotarliśmy przez Wyspę Piaskową oraz Most Piaskowy. A skoro o moście mowa, to jednym z ciekawszych turystycznych miejsc jest sąsiedni Most Tumski.

Ostrów Tumski
Most Piaskowy
Ostrów Tumski we Wrocławiu

Most Tumski i kłódki zawieszane przez zakochanych

Spacerując pięknymi uliczkami, warto na dłużej zatrzymać się przy Moście Tumskim. Po moście spacerują mieszkańcy, dla których most jest łącznikiem dwóch, głównych ulic Ostrowa oraz zakochani, którzy na dowód swojej miłości, zawieszają na moście kłódki ze swoimi inicjałami, datą ślubu czy miłośnym tekstem. Choć kłódki zawieszane są systematycznie, władze miasta zlecają ich usunięcie, w obawie przed uszkodzeniem konstrukcji mostu. Może się więc zdarzyć, że kłódka zniknie i zachęci zakochanych do ponownego, romantycznego spaceru po Ostrowie Tumskim. Dalej przed nami czekało miejsce spotkań wrocławskich studentów.

Most Tumski we Wrocławiu

Wyspa Słodowa we Wrocławiu – miejsce spotkań młodzieży

Wrocław słynie z przepięknych miejsc, które cieszą się popularnością zwłaszcza w gronie młodzieży. Doskonałym przykładem jest Wyspa Słodowa. Niewielka wyspa, znajduje się w okolicy Starego Miasta. Piękne widoki i detale architektoniczne, to tylko jedno z wielu powodów, dla których ludzie tak chętnie odwiedzają to miejsce. Znajdują się tu liczne bary, kawiarnie oraz sklepiki, które umilą czas każdemu. Organizowane są różne imprezy oraz koncerty. Doskonałe miejsce na spotkania przyjacielskie.

Byliśmy trochę głodni, dlatego zastanawialiśmy się, gdzie można dobrze zjeść we Wrocławiu? Z nami nie było problemu, ponieważ mogliśmy iść na pizzę czy coś podobnego, ale dla Mai chcieliśmy zamówić coś zdrowszego. Chcieliśmy jeszcze zwiedzić centrum miasta, a później wybrać się do jakiejś restauracji. Dobre jedzenie we Wrocławiu musiało znajdywać się w okolicy Rynku.

Wyspa Słodowa

Mostek Pokutnic we Wrocławiu – kolejny z punktów widokowych

Jeśli nadal brakuje Ci wrażeń, będąc w okolicy Rynku, koniecznie wybierz się na pobliski Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny. Jest to punkt widokowy, który od lat stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych. Z platformy widokowej można podziwiać przepiękny rynek oraz okoliczne, wrocławskie kamienice. Wejście na samą górę zajmuje trochę czasu, ale warto. W kasie biletowej można zakupić także pamiątki ze stolicy Dolnego Śląska. To miejsce były specyficzne. Niby punkt widokowy, a ograniczony z dwóch stron. Wielu uważa, że jest to najpiękniejszy punkt widokowy na Wrocław. Na samej górze znajduje się oczywiście krasnal.

Mostek Pokutnic otwarty jest od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 18:00. Cennik biletów – 8 złotych normalny, 5 złotych ulgowy.

Mostek Pokutnic
Widok na Wrocław
Widok na Wrocław z Mostu Pokutnic

Rynek we Wrocławiu

Jak każde miasto w Polsce, Wrocław również posiada swój Rynek. Dotarliśmy tam, idąc od kościoła świętej Marii Magdaleny Kurzym Targiem. Rynek to ogromny plac, na którym znajdują się liczne kawiarnie, cukiernie, sklepiki, galeria handlowa, ratusz, fontanna oraz stragany. Miejsce to, słynie również z zabytkowych kamienic oraz licznych imprez kulturalnych, wystaw i wydarzeń, które są tam organizowane. Niezależnie od pory roku oraz godziny, wrocławski Rynek stale tętni życiem. Jeśli zastanawiasz się, co ciekawego zwiedzić w mieście, to koniecznie odwiedź to miejsce, a przekonasz się, jak liczne wydarzenia urozmaicają czas wolny mieszkańców, oraz turystów odwiedzających Rynek.

Znajduje się tam między innymi: Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Muzeum Pana Tadeusza, pomnik Aleksandra Fredry, Pręgierz, Muzeum Farmacji czy Plac Solny. Oczywiście nie można zapominać o krasnalach. Jest także Informacja Turystyczna, w której można zapytać o inne atrakcje Wrocławia lub zakupić pamiątki. My kupiliśmy krasnala z dzwoneczkiem.

  • Centrum Informacji Turystycznej
    godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela: 9.00 – 19.00
    Rynek 14, 50-101 Wrocław
    tel. + 48 71 3443 111; fax + 48 71 344 29 62
    e-mail: info@itwroclaw.pl
Wrocław rynek
Rynek Wrocław
Rynek we Wrocławiu

Domy Jaś i Małgosia

Skręciliśmy lekko w prawo. W pobliżu znajdywały się Domy Jaś i Małgosia, czyli średniowieczne kamieniczki połączone ze sobą arkadą, które stanowią część wrocławskiego Rynku. Niegdyś grupy domów altarystów kościoła farnego pod wezwaniem św. Elżbiety, dziś stanowi między innymi miejsce spotkań. Są to ciekawe obiekty, na których podziwiać można przepiękne detale architektoniczne. Najlepiej je widać od strony Rynku. Przeszliśmy pod arkadą i stanęliśmy przed kościołem garnizonowym pw. św. Elżbiety.

Dom Jaś i Małgosia Wrocław

Wieża widokowa kościoła garnizonowego świętej Elżbiety

Niebanalnych widoków dostarczy wieża widokowa kościoła św. Elżbiety mająca ponad 90 metrów wysokości. Z platformy widokowej, można podziwiać nie tylko pobliską okolicę, ale również rozległe tereny, w tym pobliską Ślężę, która również stanowi ciekawą atrakcję dla turystów. Wejście jest płatne i odbywa się po wąskich schodkach. Jest ich ponad 300. Nie mogliśmy sobie odpuścić odwiedzenia kolejnego miejsca z widoczną panoramą Wrocławia.

Bilet normalny kosztuje 10 złotych, a ulgowy 5 złotych. Wieża widokowa otwarta jest od godziny 10:00 do 19:00.

Wejście na wieżę widokową we Wrocławiu
Widok z kościoła Elżbiety Wrocław
Widok z kościoła garnizonowego Elżbiety
Wrocław rynek z punktu widokowego

Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu? Bułka z masłem Włodkowica

Na pytanie, gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu, poznaliśmy odpowiedź dzień wcześniej, ponieważ jedną restaurację poleciła nam jedna z naszych czytelniczek Ewelina. Mówiła, żeby odwiedzić Bułkę z masłem – klimatyczną knajpkę znajdująca się na ulicy Włodkowica 8a. Szliśmy akurat w kierunku Dzielnicy Czterech Wyznań i Kolejkowa, dlatego wstąpiliśmy tam na śniadanie.

Do 13:00 można było zakupić śniadanie, a była 12:50, więc się zdecydowaliśmy. Wzięliśmy sobie śniadanie turbo mięsne, a dla Mai jajecznicę ma maśle. Było pyszne. Ogólnie restauracja ma fajny klimat, jest dużo roślin, stoliki w cieniu na świeżym powietrzu. Trochę podróżnicza atmosfera.

Bułka z masłem - restauracja
Bułka z masłem Włodkowica
Śniadanie - jajecznica, kiełbasa, chleb

Dzielnica Czterech Wyznań we Wrocławiu

Spędziliśmy tam około godziny, a wiedzieliśmy, że to nadal nie wszystkie atrakcje turystyczne we Wrocławiu, które warto zobaczyć. Do jednych z ciekawszych miejsc zaliczyć można Dzielnicę Czterech Wyznań. Nazwa ta, pochodzi od znajdujących się w centrum miasta czterech świątyń, o innym wyznaniu. Dzielnica Czterech Wyznań skupia prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej oraz synagogę Pod Białym Bocianem.

Nazwa owego miejsca, ma już 25 lat, i choć nie jest prawnie dzielnicą, wyznawcy owych religii, chętnie współpracują ze sobą, tworząc różnego rodzaju imprezy kulturalne. Jeśli chcesz zwiedzić przepiękne świątynie, poznać ich wyznawców, to miejsce, powinno stać się obowiązkowym elementem na każdej turystycznej mapie. Więc i my tam poszliśmy.

Dzielnica Czterech Wyznań

Kolejkowo, czyli Dolny Śląsk w miniaturze – kolejna atrakcja we Wrocławiu dla dzieci

Największe atrakcje Wrocławia oczami dzieci to oczywiście Kolejkowo. To miejsce, które pobudza wyobraźnie i edukuje. Znajdują się tam liczne miniatury najsłynniejszych budowli Dolnego Śląska. Tory kolejowe, kolejki, samochody i miniaturowi pracownicy, dostarczają wrażeń nawet tym najstarszym. Jest nawet Śnieżka w Karkonoszach i Schronisko Szwajcarka w Rudawach Janowickich. Świetna sprawa!

To wyjątkowe miejsce, które uczy poprzez zabawę. Dlatego tak chętnie odwiedzają je rodziny z dziećmi. Nie byliśmy pewni, czy tam trafimy, ale wielu ludzi nam je polecało, dlatego się zdecydowaliśmy. Faktycznie jest to kapitalne miejsce. Do tego wielkie brawa za ludzi z obsługi. Spędziliśmy tam około 45 minut, podbiliśmy pieczątkę, dostaliśmy naklejki, a później ruszyliśmy do ostatniej wrocławskiej atrakcji.

Kolejkowo Wrocław
Kolejkowo z dzieckiem

Budynek Sky Tower – najpiękniejszy punkt widokowy na Wrocław

Wyznaczyliśmy ostatni punkt na naszej turystycznej mapie Wrocławia, czyli punkt widokowy Sky Tower. Po drodze podeszliśmy jeszcze do samochodu, żeby zostawić plecak, ponieważ na górę nie można nic wnosić. Jest to chyba najsłynniejszy symbol Wrocławia, o którym już większość słyszała. 49 piętro, 200 metrów nad ziemią! To musi robić wrażenie.

Dla nas ogromna budowla, składająca się z 51 kondygnacji, to przede wszystkim taras widokowy. Znajdują się tam także pomieszczenia biurowe, lokale mieszkalne, sklepy oraz liczne atrakcje turystyczne. Jest tam nawet hotel, w którym można spędzić noc. Szeroki wybór możliwości sprawia, że każdy, pomimo wieku i zainteresowań, spędzi tu przyjemnie czas. Na taras widokowy wyjeżdża się windą. Trwa to około minuty.

Bilety można kupić w kasie na parterze Sky Tower lub online na konkretną godzinę. Bilet normalny kosztuje 18 złotych, ulgowy 12. Dzieci do 3 lat wchodzą za darmo, więc za Maję nie płaciliśmy. Więcej informacji na stronie internetowej Sky Tower.

Punkt widokowy Sky Tower

To był nasz ostatni punkt na mapie turystycznych atrakcji Wrocławia

Taras widokowy był naszym ostatnim punktem na mapie turystycznej Wrocławia. Zwiedzanie zakończyliśmy po godzinie 16 i wracaliśmy do domu. Okazuje się, że odwiedzając Wrocław, nie da się nudzić. Liczne atrakcje turystyczne oraz miejsca, przeznaczone do wypoczynku i rekreacji sprawiają, że spędzony tu czas rozwija, edukuje i pozwala wypocząć.

Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na najmłodszych, czeka tu wyjątkowy ogród zoologiczny, czy fascynująca wystawa kolejek. Dla dorosłych są liczne bary, kawiarnie, punkty widokowe, edukacyjne oraz miejsca historyczne, zaś dla osób starszych, wprost idealne będą liczne parki, skwery, bulwar czy ogród, w którym będą mogli wypocząć w towarzystwie bliskich lub przyjaciół.

Zanim jednak wybierzesz się do tego cudownego miejsca, koniecznie zaplanuj swoją trasę turystyczną. Z pewnością pomoże Ci to zobaczyć jak najwięcej atrakcji i uniknie zgubienia się w tak licznym mieście, jaki jest właśnie Wrocław. Tak właśnie my zrobiliśmy.

Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia i jeszcze o tym nie wiesz, koniecznie zaopatrz się w specjalne bilety dla mieszkańców. Wejściówki te, sprzedawane są za okazaniem dowodu zamieszkania we Wrocławiu. Są zdecydowanie tańsze oraz umożliwiają zwiedzanie tych samych atrakcji turystycznych, które sprzedawane są w postaci normalnych biletów. Zwiedzaj, wypoczywaj i ucz się nowych rzeczy, zwiedzając Europejską Stolicę Kultury.

Czego nie widzieliśmy, a co warto zwiedzić?

A na koniec jeszcze kilka miejsc, których nie udało nam się zobaczyć, a są polecane. Może w przyszłości uda się je odwiedzić.

  • Hala Stulecia – to ogromny kompleks, w którym stale organizowane są różnego typu imprezy kulturalne, wydarzenia edukacyjne oraz wystawy. Ze względu na dużą przestrzeń oraz liczne atrakcje, każdy znajdzie tu cos odpowiedniego dla siebie. W pobliżu Hali Stulecia wypocząć można przy fontannie.
  • Wrocławska Fontanna Multimedialna – została otwarta w 2009 roku. Zajmuje ona ponad 1 hektar. Zabudowa składa się z 300 dysz, 3 dysze ogniowe oraz 800 punktów świetlnych. Wszystko, tworzy jedną, wielką atrakcję, która zachwyca wyjątkowymi pokazami, wyrzucanej i oświetlanej wody. Pokazy są bezpłatne, a największym zainteresowaniem cieszą się te, organizowane w nocy, ze względu na piękne kolory.
  • Kolorowe podwórko przy ulicy Roosevelta na Nadodrzu pokazuje, że to nie koniec kolorowych, atrakcyjnych miejsc we Wrocławiu. Kolejną ciekawą atrakcją, chętnie odwiedzaną są Kolorowe Podwórka na Nadodrzu. Przy ulicy Roosevelta 5A i Roosevelta 8, znajdują się wyjątkowe podwórka, które z pozoru wyglądają na zwyczajne. Od wewnątrz, kryją jednak wspaniałe dzieła, które stworzyli uliczni artyści. Obrazy są piękne i ciekawe, dlatego spacerując w pobliżu, warto wybrać się pod wskazany adres i przyjrzeć się z bliska tym cudownym pracom.
  • Hydropolis to miejsce dla żądnych przygód i głodnych wiedzy dzieci. To ogromne Centrum Edukacyjne, poświęcone wodzie. Można tu poznać wynalazki, które w starożytności miały pomóc w dostarczaniu wody. Na turystów czeka też statek, który można szczegółowo zwiedzić oraz liczne wystawy multimedialne. Nikt nie będzie się tu nudzić.
  • Ostatnią, urokliwą oraz pobudzająca wyobraźnie atrakcją jest Ogród Japoński. Zlokalizowany w Parku Szczytnickim ogród, skupia architekturę oraz roślinność kraju wiśni. Japoński styl aranżacji ogrodu zachwyca, a liczne ławeczki oraz dekoracje, umożliwiają odpoczynek na świeżym powietrzu, w otoczeniu bajkowego krajobrazu. Każdy miłośnik przyrody, powinien odwiedzić to cudowne miejsce.

Gdzie spędzić noc we Wrocławiu? King4You Apartamenty na Jagiełły

Ze znalezieniem noclegu we Wrocławiu nie mieliśmy problemu. Są hotele, motele, pensjonaty i apartamenty o różnym standardzie. My zdecydowaliśmy się na tę ostatnią opcję, ponieważ w mieście jest dla nas najbardziej wygodna. Spaliśmy w King4You Apartamenty przy ulicy Władysława Jagiełły 5a/11. Płaciliśmy za mieszkanie 144 złote, a rezerwowaliśmy przez Booking. Mieliśmy problem z parkingiem, ponieważ miał być dostępny parking prywatny, a okazało się, że musimy stać przed blokiem. Na szczęście znaleźliśmy miejsce. Innych zastrzeżeń nie mieliśmy.

Zobacz także inne przewodniki po miastach Polski na naszym blogu

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.