Cześć! Jesteśmy Angelika i Mateusz - prowadzimy bloga i podróżujemy już ponad 12 lat. Przeszliśmy z 6-letnim dzieckiem ponad 280 górskich szlaków. Znajdziesz u nas opisy górskich szlaków, atrakcje turystyczne i ponad 870 ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Polsce. Nasze wycieczki w góry są dokładnie opisane, okraszone zdjęciami i mapami. Zdobyliśmy wszystkie szczyty do Korony Gór Polski. Jeśli szukasz opisu szlaku na Szczeliniec Wielki, Tarnicę, Mogielicę, Rysy, Giewont, Śnieżkę czy Śnieżnik to idealnie trafiłeś. Zapraszamy do lektury i do zobaczenia na szlaku.

Prelekcje podróżnicze, prezentacje, wystąpienia online, warsztaty dla dzieci

Prelekcje podróżnicze to nieodłączna część naszego życia. Uwielbiamy podróżować, a później opowiadać o niesamowitych miejscach na spotkaniach z ludźmi. Od kilku lat pojawiamy się w różnych miejscach Polski z prezentacjami podróżniczymi. Lubimy dzielić się naszymi opowieściami z widzami, a także rozmawiać i wymieniać się cennymi doświadczeniami.

Mamy doświadczenie w roli prelegentów podróżniczych i występowaliśmy na różnych wydarzeniach, festiwalach, w szkołach, bibliotekach i na uczelniach. Cieszymy się, gdy możemy przekazywać swoją pasję do podróży najmłodszym słuchaczom i rozbudzać w nich chęć do podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc.

Jeśli organizujesz prelekcję podróżniczą, szukasz ciekawych prelegentów i chciałbyś nas zaprosić to napisz do nas: kontakt@mynaszlaku.pl. Wyjaśnimy także wszystkie szczegóły.

O czym opowiadamy? Tematy prelekcji podróżniczych

Nie mamy z góry narzuconych tematów prezentacji podróżniczych. Często zainteresowani pytają nas, o czym ostatnio opowiadaliśmy, a my przedstawiamy kilka propozycji. Możemy stworzyć nową prezentację i wygłosić ją specjalnie na Twoim wydarzeniu. To żaden problem. Najczęściej jesteśmy zapraszani, aby opowiedzieć o:

  • Podróżach i wędrówkach górskich z dzieckiem – przeszliśmy z naszą 5-letnią Mają już ponad 270 górskich szlaków.
  • Najpiękniejszych miejscach w polskich górach – odwiedziliśmy niemalże wszystkie najważniejsze szczyty w polskich górach.
  • Podróży do Chorwacji – odwiedziliśmy Chorwację 3 razy i opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, które warto tam zobaczyć, jak zaplanować podróż, itd.
  • Najpiękniejszych miejscach w górach Europy – wędrowaliśmy po Alpach, Dolomitach, Pirenejach, Górach Dynarskich, Apeninach, Górach Fogaraskich i wielu innych. Pokazujemy najpiękniejsze miejsca, do których warto pojechać.
  • Podróży dookoła Półwyspu Iberyjskiego – spędziliśmy w podróży ponad miesiąc odwiedzając Hiszpanię, Portugalię, Andorę i Gibraltar. To była niezapomniana podróż.
  • Jak zacząć blogować i rozwijać blog podróżniczy – jesteśmy jednym z największych blogów podróżniczych w Polsce. Mamy ponad 1300 wpisów z podróży i szybko się rozwijamy.

Ile trwa prelekcja i jak wygląda?

Prelekcja podróżnicza trwa zazwyczaj około 90 minut. Pokazujemy bardzo dużo zdjęć, żeby jak najlepiej oddać i pokazać, jak wszystko wygląda. Podczas zmieniania zdjęć opowiadamy różne nasze historie, ciekawostki i informacje praktyczne. Nie ma u nas czegoś takiego, że zatrzymujemy się na jednym zdjęciu i przez 15 minut mówimy. Cały czas pokazujemy zdjęcia, więc coś się dzieje i nie nudzi widzów. Na prelekcji o podróży dookoła Półwyspu Iberyjskiego mamy do pokazania ponad 700 zdjęć, więc jest co oglądać.

Co potrzebujemy do prezentacji?

Do prezentacji potrzebujemy rzutnik, kabel HDMI, mikrofon (jeśli jest duża sala). Laptop zawsze przywozimy swój i z niego wszystko puszczamy.

Opowiadamy z pasją o podróżach

Na swoim kanale na YouTube prowadzimy górskie spotkania online na żywo, podczas których rozmawiamy o górskich szlakach. Program nazywa się „Pogadajmy o górach”.

spotkania z widzami
spotkania z widzami
Prelekcje podróżnicze, prezentacje i wystąpienia online

Bezpieczeństwo w górach – prelegenci na wydarzeniu Safe Base

Byliśmy prelegentami na górskim wydarzeniu Safe Base dotyczących bezpieczeństwa w górach. Odbywało się w Schronisku Przysłop pod Baranią Górą. Opowiadaliśmy o naszych górskich wycieczkach z dzieckiem.

Prelekcja w szkołach i przedszkolach – spotkanie z podróżnikiem

W szkołach i przedszkolach przyjeżdżamy na spotkanie z podróżnikiem. Podczas swoich prelekcji i spotkań z dziećmi przybliżamy najmłodszym pasję do podróżowania i górskich wycieczek. Na warsztatach pokazujemy sprzęt, który używa się w górach.

spotkanie-z-podroznikiem-szkola-1