Spotkanie z podróżnikiem w szkołach i przedszkolach + warsztaty

Realizujemy spotkanie z podróżnikiem w szkołach i przedszkolach. Podróżujemy już od ponad 12 lat, od 6 lat podróżujemy z dzieckiem i chętnie odwiedzamy placówki w całej Polsce, inspirujemy i pokazujemy dzieciom, że można fajnie podróżować z rodzicami. Więcej piszemy o sobie w zakładce – o nas.

Można nas spotkać na różnych wydarzeniach podróżniczych w roli prelegentów, na festiwalach, w bibliotekach, ośrodkach kultury, restauracjach itd. Więcej o tym przeczytasz w tekście o prelekcjach podróżniczych.

Spotkanie z podróżnikiem w szkołach i przedszkolach + warsztaty

Prelekcja i warsztaty dla dzieci

Podczas spotkań z podróżnikiem przeprowadzamy prelekcję o górach i podróżach, a także warsztaty, podczas których pokazujemy sprzęt potrzebny i warty zabrania do plecaka. Przynosimy ekwipunek, który zabieramy na różne podróże, np. plecak, apteczka, latarka, raki, czekan, lornetki itd. Dzieci zawsze chętnie oglądają górski sprzęt. Pracujemy także z mapą.

Zawsze wychodzimy z takich spotkań z dziećmi przepełnieni energią, widząc zapał i chęć poznawania świata. Uwielbiamy takie spotkania z najmłodszymi. Być może kiedyś założą plecak i ruszą w swoją podróż?

Spotkanie z podróżnikiem w szkołach i przedszkolach + warsztaty

Jak wygląda spotkanie z podróżnikiem?

Nasze spotkanie uzależnione jest od grupy wiekowej, z którą się spotykamy. Inaczej wygląda spotkanie z przedszkolakami, a inaczej dla całych szkół. Stawiamy na edukację i zabawę, angażujemy dzieci w spotkanie, pytając o różne rzeczy. Gdy wygłaszamy prelekcję dla całej szkoły, to organizujemy również konkursy z nagrodami.

Przedszkola: ciekawe miejsca na podróże z dzieckiem

Podczas prelekcji pokazujemy dzieciom nasze podróże z Mają (około 90 slajdów) – ciekawe miejsca dla najmłodszych, muzea, miejsca pełne zabawy, do których warto pojechać, wyposażenie podróżnika itd. Przeprowadzamy również warsztaty sprzętowe.

Często robimy podział – 60 minut spotkania dla dzieci 5-6 lat i potem 20 minut dla 3 i 4-latków – prezentacja w skrócie. Bardzo fajnie się to sprawdza.

Spotkanie z podróżnikiem w szkołach i przedszkolach + warsztaty
Prelekcja podróżnicza
Prelekcja podróżnicza
przewodnik

Szkoły podstawowe i szkoły średnie

Nasze spotkanie z podróżnikiem w szkołach podstawowych i średnich trwa około 70-80 minut. To dobry czas, żeby zaciekawić podróżą. Rozmawiamy na różne tematy podając liczne ciekawostki. Organizujemy konkursy (np. omawiamy jakiś slajd i po kilku następnych zadajemy z niego pytanie – tym sposobem dzieci bardziej skupiają się na oglądaniu i opowieści).

 • Jak zostać podróżnikiem, czyli nasza historia i praktyczne informacje.
 • Ciekawe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić.
 • Najpiękniejsze miejsca w polskich górach.
 • Góry w Europie, które warto odkryć.

Możemy opowiedzieć naszą konkretną podróż – poniżej kilka propozycji.

 1. Ponad miesięczna podróż Dookoła Półwyspu Iberyjskiego (Hiszpania, Portugalia, Andora, Gibraltar).
 2. Chorwacja – wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego (z północy na południe).
 3. Podróż przez Bałkany – Bułgaria, Grecja, Albania, Macedonia Północna, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina.
 4. Odkrywamy Włochy – góry, miasta i zabytki.
 5. Z wizytą w skalnych miastach.
 6. Długodystansowa wędrówka Szlakiem Orlich Gniazd.
Prelekcja podróżnicza
Prelekcja podróżnicza

Pamiątki z podróży

Zabieramy ze sobą także pamiątki z podróży, które pokazujemy dzieciakom. Mamy specjalną skrzynkę. To sprawia, że jeszcze bardziej chcą gdzieś pojechać, bo w różnych miejscach mogą natknąć się na różne ciekawe rzeczy.

Organizujesz u siebie w szkole spotkanie z podróżnikiem?

Jeśli tak, to napisz do nas. Wyślij wiadomość na któryś z poniższych adresów:

 • kontakt@mynaszlaku.pl
 • mynaszlaku@gmail.com

Podaj szczegóły – lokalizacja, ilość i wiek dzieci oraz przykładowy temat spotkania. Działamy w całej Polsce.

Prelekcja podróżnicza
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.