Majówka 2021
Poradnik

Gdzie pojechać na majówkę w 2021 roku? Gotowy plan na spędzenie długiego weekendu w Polsce

Gdzie pojechać na majówkę w 2021 z dzieckiem? Gdzie wyjechać w Polskę, żeby wiele zobaczyć i poznać piękne miejsca? Chociaż w tym roku majówka jest bardzo uboga, bo 1 maja wypada w sobotę, to i tak dostajemy wiele pytań na polecenie ciekawych kierunków wyjazdu.

Od początku roku planujecie już swój długi majowy weekend, szukacie noclegów i atrakcji dla siebie lub swojej rodziny. Wielu z Was pyta o jakieś ciekawe miejsca na terenie naszego kraju. Postanowiliśmy stworzyć wpis z naszymi podpowiedziami.


Głosuj na nas w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów - codziennie do 30 listopada. Kliknij poniższe zdjęcie - znajdź nas: Angelika i Mateusz Grzegorzek - My na szlaku i oddaj swój głos (głosowanie jest bezpłatne). Koniecznie potwierdź e-mail. DZIĘKUJEMY!!! Mistrzostwa Blogerów

Na samym początku zobacz nasz wpis, w którym wymieniliśmy najpiękniejsze miejsca w Polsce, bo już może z tego coś sobie wybierzesz. Jeśli już sprawdziłeś listę, to zaczynajmy nasze majówkowe kierunki.

Majówka 2021

Szklarska Poręba, czyli majówka w górach

Szklarska Poręba jest piękna o każdej porze roku, dlatego warto wybrać się tam również na górską majówkę w 2021 roku. Na pewno będzie sporo ludzi, jednak bardzo Ci to miejsce polecamy. Wiele szlaków turystycznych, różne atrakcje dla dzieci i ciekawe formacje skalne. Można tam spędzić wiele dni, a i tak nie zobaczy się wszystkiego. Zobacz atrakcje Szklarskiej Poręby, a poniżej jeszcze lista ciekawych miejsc na szybko.

Przy okazji warto zobaczyć także sąsiednie miasta: Karpacz oraz Świeradów-Zdrój.

Szklarska Poręba - Majówka 2021

Wierchomla – drugi pomysł na majówkę w 2021 w górach

Podczas majówki w 2021 roku warto odwiedzić Beskid Sądecki, a zwłaszcza Wierchomlę, czyli małą miejscowość w Małopolsce. W zimie przyjeżdżają tam narciarze, ze względu na stację narciarską. Latem jest nieco rzadziej odwiedzana. Prowadzą tamtędy liczne szlaki turystyczne, jest Bacówka nad Wierchomlą i niesamowite widoki na Tatry. Zobacz nasz osobny tekst o Wierchomli. Poniżej jeszcze lista miejsc, które można zobaczyć w okolicy.

Wierchomla - majówka 2021

Poleski Park Narodowy – majówka we wschodniej Polsce

Jak ostatnio pisałem tekst o Poleskim Parku Narodowym, to zatęskniłem za tą niesamowitą krainą. Byliśmy tam, jak Maja miała kilka miesięcy. Zwiedzanie tego miejsca polega głównie na spacerach po wytyczonych ścieżkach dydaktycznych i edukacyjno-przyrodniczych. Najlepiej się tam wybrać, jak będzie zielono, czyli właśnie na majówkę. My chyba też tam musimy wrócić. Sprawdź poniższe ścieżki i zobacz, jak tam jest wspaniale.

Poleski Park Narodowy - majówka 2021

Mierzeja Wiślana – majówka 2021 nad Morzem Bałtyckim

Jeśli planujesz spędzenie majówki nad Morzem Bałtyckim, to możesz wybrać tereny Mierzei Wiślanej. To wiele ciekawych miejsc na wschód od Gdańska. Plaże do spacerowania są równie piękne, jak w popularnych kurortach, a ludzi troszkę mniej. Jest tam także sporo lasów i fajnych punktów, które można odwiedzić z dzieckiem. Zobacz 10 atrakcji na Mierzei Wiślanej, a poniżej jeszcze szybka lista miejsc do zobaczenia.

Narwiański Park Narodowy

W Narwiańskim Parku Narodowym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Jak tam jest cudownie! To tereny pięknej i dzikiej wschodniej Polski. Trafiliśmy na wspaniałą pogodę, dlatego też to spotęgowało nasze odczucie. To miejsce nazywane jest przez wielu polską Amazonią. Zobacz nasz tekst o Narwiańskim Parku Narodowym i jego atrakcje, a poniżej film. Niedaleko są także 3 inne parki narodowe:

Kraina Wygasłych Wulkanów

Kraina Wygasłych Wulkanów to pomysł na majówkę, w którym możesz spotkać małą ilość turystów. Góry oraz Pogórze Kaczawskie są bardzo rzadko odwiedzane przez turystów. Są oczywiście małe wyjątki. My tam byliśmy w ubiegłym roku i mogliśmy cieszyć się pustymi szlakami. Poznaj lepiej Krainę Wygasłych Wulkanów i zobacz poniżej kilka ciekawych miejsc.

Okole - majówka

Bory Tucholskie, czyli na majówkę do lasu

Jeśli planujesz spędzić majówkę głównie na leśnych wycieczkach, to musisz pojechać w Bory Tucholskie. Chociaż w niektórych miejscach można natkać się także na ciekawe widoki. Ta kraina jeszcze jest do końca nieodkryta, więc możesz spróbować to zmienić. W tym leśnym świecie są różne ścieżki, wieża widokowa, jeziora i ciekawe atrakcje, np. Gród Raciąż. Zobacz osobny wpis o Borach Tucholskich na naszym blogu.

Bory Tucholskie na majówkę

Nadwiślański Park Krajobrazowy

Nadwiślański Park Krajobrazowy to pomysł na majówkę dla osób, które lubią odkrywać ciekawe, historyczne i tajemnicze miejsca. Są to tereny województwa kujawsko-pomorskiego, więc sami wiemy, że jest tam co robić. Pisaliśmy o tych miejscach w przewodniku po atrakcjach województwa kujawsko-pomorskiego. Są tam grodziska, jaskinie, punkty widokowe czy formacje skalne: grodzisko Talerzyk, jaskinia Bajka, punkt widokowy w Grucznie. A poza tym w sąsiedztwie są tam jeszcze:

Już widać, że można tam podczas majówki fajnie i przyjemnie spędzić czas.

Załęczański Park Krajobrazowy – majówka w 'centralnej’ Polsce

Można powiedzieć, że Załęczański Park Krajobrazowy to centralna Polska, chociaż do centrum jej nieco brakuje. Położony jest w województwie łódzkim przy granicy z opolskim i śląskim. Ani to nie góry, ani nie morze. Park położony jest nad rzeką Wartą i skrywa w sobie wiele tajemnic. Zobacz nasz wpis o atrakcjach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, a poniżej kilka fajnych miejsc.

  • Jaskinia Ewy,
  • Rezerwat przyrody Węże,
  • Wiatrakowa Góra,
  • Żabi Staw,
  • Góra Świętej Genowefy,
  • Granatowe Źródła,
  • Źródełko Objawienia.

Ustrzyki Dolne, czyli Góry Sanocko-Turczańskie

Bieszczady w majówkę w 2021 roku mogą być nieco zatłoczone, dlatego polecamy Ci odwiedzenie Gór Sanocko-Turczańskich, czyli okolic Ustrzyk Dolnych. Jest tam co robić, ponieważ wokoło znajduje się wiele wzgórz i szlaków spacerowych. Zobacz ciekawe miejsca w Ustrzykach Dolnych i trasy, które polecamy na:

Jeśli nie boisz się tłumów, to możesz przy okazji podjechać nad Solinę, jednak najlepiej o wschodzie słońca, ponieważ ludzi jest wtedy bardzo mało. W Polańczyku są punkty widokowe, natomiast po drodze można odwiedzić Lesko i Sanok.


Głosuj na nas w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów - do 30 listopada. Kliknij poniższe zdjęcie - znajdź nas: Angelika i Mateusz Grzegorzek - My na szlaku i oddaj swój głos. Koniecznie potwierdź e-mail. DZIĘKUJEMY Mistrzostwa Blogerów

1 komentarz

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *