Polska: 10 podróżniczych planów na 2024 rok

Wczoraj podsumowaliśmy 2023 rok, a dziś zapraszamy na wpis dotyczący naszych planów na rok 2024. Przez ostatnie lata nie planowaliśmy naszych podróży. Wyjątkiem była tylko Hiszpania, bo to był dłuższy wyjazd, ale pozostałe wypady były spontaniczne. Teraz chcemy zaplanować wstępnie zbliżający się rok. O zagranicznych wyjazdach nie będziemy na razie pisać, ponieważ z tym nigdy nic nie wiadomo. Skupimy się głównie na wycieczkach po Polsce.

10 podróżniczych planów na 2024 rok. Co chcemy zrobić w Polsce?

  1. Wrócić w Bieszczady: chcemy wrócić w to piękne pasmo górskie i wejść na połoniny, Bukowe Berdo oraz Magurę Stuposiańską.
  2. Zdobyć szczyty do Diademu Polskich Gór. Pozostały nam 4 do zdobycia.
  3. Pochodzić po Tatrach: w Tatrach chcemy spędzić minimum 10 dni wycieczkowych.
  4. Zrealizować Krośnieńską Koronę Górską: ciekawy projekt, dzięki któremu poznamy nieznane dla nas szczyty.
  5. Spędzić 4 dni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: do tej krainy bardzo chętnie wrócimy, bo jeszcze mamy kilka miejsc do odwiedzenia.
  6. Pojechać w Karkonosze: wejście na Śnieżkę, która jest królową Sudetów.
  7. Przeżyć 5 wschodów słońca w górach: do końca jeszcze nie wiemy, w jakich dokładnie. Może akurat coś się wyklaruje.
  8. Wybrać się na kilkudniową wędrówkę od schroniska do schroniska: prawdopodobnie w Beskidzie Żywieckim. Tam jest optymalna trasa do przejścia z dzieckiem.
  9. Wejść na Czantorię Wielką i przejść odcinkiem Głównego Szlaku Beskidzkiego. Chcemy wrócić w Beskid Śląski, głównie do Wisły.
  10. Zatracić się w Beskidzie Niskim: tam zawsze jest pięknie i wiele do odkrycia. Będziemy mogli to połączyć z KKG, o której wyżej pisaliśmy.

To na razie taka namiastka tego, co chcemy zrobić w nadchodzącym roku. Tutaj skupiliśmy się przede wszystkim na polskich górach, ponieważ w ostatnim czasie niezbyt często się w nie wybieraliśmy.

Czy uda się założony plan wykonać? Wierzymy, że tak. W międzyczasie na pewno będziemy wędrować po pozostałych pasmach górskich. Ziemia Kłodzka zawsze przyciąga. Może zobaczymy Śnieżnik zimą? Co przyniesie 2024 rok? Czas pokaże!

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.