Dom Kevina – jak wygląda obecnie i gdzie się znajduje?

Święta w telewizji bez Kevina? Nie może być. Przygoda chłopca, który musi bronić swojego ukochanego domu przed złodziejami, wpisała się w polską tradycję jak prezenty pod choinką. Co roku Polsat w okresie świątecznym emituje film Kevin sam w domu (Home Alone), czym przysparza sobie zwolenników i przeciwników. Ja twierdzę, że w telewizji i tak nie ma zbyt wielu nowości, to niech ten Kevin już będzie. Kevin sam w domu to film naszego dzieciństwa i na pewno też wielu innych osób. Dom, w którym mieszkał Kevin, jest bardzo chętnie fotografowanym miejscem, podczas wycieczki do USA. Dom Kevina to główna atrakcja okolicy.

Gdzie znajduje się dom Kevina z filmu Kevin sam w domu?

Dom Kevina z filmu Kevin sam w domu znajduje się w Stanach Zjednoczonych na przedmieściach Chicago. Dokładny adres to: 671 Lincoln Ave – Winnetka, Illinois. To małe miasteczko z powodu uwielbianego Kevina jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów chcących zrobić sobie zdjęcie przed obiektem.

Dom Kevina McCallistera

Dom z filmu Kevin sam w domu to budynek o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych. Został on wybudowany w 1921 roku, ale był cały czas modernizowany. Wartość domu szacuje się na około 2 miliony dolarów. Obecny właściciel chyba nie spodziewał się aż takiej popularności swojego domu.

Jeszcze kilka lat temu bez problemów na Google Street View można było obejrzeć z wysokości ulicy Dom Kevina, jednak teraz już nie ma takiej możliwości ze względu na ochronę prywatności właścicieli. Dom naprzeciwko również jest zamazany, ponieważ on także pojawił się we filmie. Szkoda, że obecny właściciel Domu Kevina nie zdecydował się na udostępnienie obiektu do zwiedzania. Na pewno byłaby to spora atrakcja turystyczna.

Dom Kevina

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY