Odznaka turystyczna „Śladami Żołnierzy Wyklętych 1945-1963”

ccc

Odznaka Turystyczno-Krajoznawcza o nazwie „Śladami Żołnierzy Wyklętych 1945-1963”, ma na celu zachęcenie turystów, a zwłaszcza młodzieży do zdobywania i poszerzania wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym z lat 1945 – 1963, o żołnierzach II konspiracji zwanych wyklętymi, niezłomnymi. Inicjatorem Odznaki jest Klub Turystyczno-Krajoznawczy PTTK Varsovia. 

Od 2011 roku w dniu 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To właśnie tego dnia w 1951 roku zamordowano członków IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” (WiN). W celu upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego podziemia Oddział Stołeczny PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie wspólnie z Oddziałem PTTK Ziemi Jaworskiej w Jaworze ustanawia Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą „ŚLADAMI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 1945 -1963”.

Zdobywający odznakę zobaczy wiele miejsc pamięci, cmentarze, pomniki, krzyże, wsie, tablice pamiątkowe i wiele, wiele innych  zlokalizowanych na terenie całego kraju. Turysta wybierze się na Kresy Wschodnie II RP, Podlasie, Warmię i Mazury, Pomorze, Śląsk, Ziemię Łódzką, Ziemię Świętokrzyską, Lubelszczyznę, Mazowsze, do Wielkopolski, Małopolski i Warszawy.

Regulamin odznaki „Śladami Żołnierzy Wyklętych 1945-1963”. – > Odznaka

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na Facebooku, InstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *