Beskid Wyspowy: Po co gdziekolwiek jechać jak przecież nic nie widać?

Budzik dzwoni 4:30. To idealny czas, żeby wyjrzeć przez okno i obejrzeć aktualne warunki pogodowe. O tej godzinie na niebie, gdzie słońca ma wstawać powinno już widać jakąś minimalną łunę budzącego się dnia. Jednak jak przed oczami widnieje tylko koloru mlecznego mgła to od razu nasuwa się pytanie „Po co gdziekolwiek jechajak przecież nic nie widać”. Tak więc wracamy do łóżka i śpimy dalej…  No ale w sumie potem możemy żałować, że nie pojechaliśmy. Może akurat gdzieś tam z góry coś będzie widać. No to jedźmy i zobaczmy co w górach słychać. 

A tam właśnie słychać, widać bardzo dużo i nie mamy żalu do siebie, że nie pojechaliśmy. 🙂 Oglądamy cudowny poranek na wzgórzach Beskidu Wyspowego, a następnie Pogórza Wiśnickiego. Jesteśmy w małej gminie Iwkowa, we wsi Kąty i Połom Mały. W nich znajdują się jedne z najwyżej położonych punktów w okolicy. Są one przede wszystkich odkryte na stronę północno-wschodnią, czyli właśnie tam, gdzie słońce będzie wstawało. Tak spędzamy cudowny poranek kilka kilometrów od domu. Tak, tak. Kolejny raz można przekonać się, że cudze chwalicie swego nie znacie. Może Wy macie tak samo, że jeszcze swojej okolicy dobrze nie zwiedziliście?. A tymczasem zobaczcie jak było dzisiejszego poranka.

Dziękujemy za przeczytanie. 🙂 Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *