Co warto zobaczyć w Augustowie?

W Augustowie nie gościliśmy zbyt długo. W sumie głównie to tylko tam spaliśmy, bo zwiedzaliśmy okolicę. Jednak znaleźliśmy kilka chwil, żeby godzinkę się przespacerować po augustowskich uliczkach, a to dzięki temu, że padał deszcz i niezbyt chciało nam się gdzieś jechać. Wytyczyliśmy sobie drogę z kwatery do Kanału Augustowskiego, po drodze zatrzymując się w kilku ciekawych miejscach. 

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Rynek w Augustowie 

Dotarliśmy do Rynku w Augustowie, który był tego dnia opustoszały. Jest on centralnym punktem miasta od 1550 roku. Znajduje się tam park nazywany niegdyś Ogrodem Saskim, a na środku stoi okazała Kolumna Zygmunta II Augusta, a także fontanna. Do czasów II wojny światowej miały tutaj miejsce jarmarki i targi. Wszędzie dookoła są sklepy. I te spożywcze i te, w których możemy nabyć różne usługi. Rzuca się w oczy także spora ilość miejsc parkingowych, przed godziną 10 większość już zajętych. 

Pomnik Beaty z Albatrosa w Białymstoku

Idziemy dalej ulicą Mostową, a tam pod jedną z restauracji czeka na nas na ławeczce sławna Beata z Albatrosa, o której piosenkę napisał Janusz Laskowski. Kim była Beata? Artysta zdradził, że była to córka kogoś bardzo znanego, jednak do tej pory nie mamy pewności. Podobno to jedna z kelnerek, którą poznał piosenkarz podczas pobytu w restauracji Albatros. 

Kanał Augustowski 

Dalej do naszego głównego calu prowadziła nas ulica Młyńska. Dotarliśmy nad Kanał Augustowski, gdzie zobaczyliśmy piątą śluzę, licząc od strony Biebrzy. W dzisiejszych czasach służy turystom pływającym po akwenach augustowskich jako śluza pokazowa. Bardzo często wpływają tu statki Augustowskiej Żeglugi. 

przewodnik

Bierzemy udział w Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. Oddaj na nas swój głos - My Na Szlaku.

Twój głos może przybliżyć nas do wygranej w tych mistrzostwach. TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

1. Wystarczy podać adres e-mail

2. Następnie potwierdzić swój głos w wiadomości e-mail (może znaleźć się w spamie)

3. Głosować można codziennie co 24 godziny do 9 czerwca

4. Głosowanie jest darmowe

Dziękujemy!

MYNASZLAKU FILM

Jagodzianka – przysmak Augustowa 

Zaczęło padać, dlatego zaczęliśmy wracać w stronę rynku. Tam mieliśmy wstąpić jeszcze do lokalnej cukierni po jagodzianki, które są tamtejszym przysmakiem. Odwiedziliśmy 3 cukiernie i piekarnie i okazało się, że można dostać dopiero w sezonie. Tylko jedna w pobliżu rynku miała w sprzedaży, dlatego wzięliśmy 4. 🙂 Mieliśmy jeszcze pojeździć po atrakcjach, które ma do zaoferowania ziemia augustowska, jednak tak się rozpadało, że dalszą część dnia spędziliśmy w swojej kwaterze i planowaliśmy, jaki będzie kolejny dzień na szlaku. 

A może tęsknisz za górami? W takim razie zobacz 45 filmów o górach, które warto zobaczyć.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.