Prehistoryczne cuda w otoczeniu natury, czyli… Dinopark w Szklarskiej Porębie!

W malowniczych Karkonoszach, w sercu dzikiej przyrody, kryje się Dinopark w Szklarskiej Porębie. To miejsce, które przeniesie Was w odległe czasy dinozaurów, oferując jednocześnie rozrywkę, edukację i dobrą zabawę. W tej magicznej lokalizacji zarówno mali, jak i duzi odkrywcy znajdą coś dla siebie, łącząc edukację i przyjemność w niezapomnianą przygodę.

  • Adres: Szklarska Poręba, ul. Muzealna 7, 58-580 Szklarska Poręba
  • Współrzędne parkingu do parku: 50.8390, 15.5390
Dinopark Szklarska Poręba

Główna atrakcja Dinoparku w Szklarskiej Porębie – ścieżka edukacyjna z rekonstrukcjami dinozaurów

Jedną z głównych atrakcji Dinoparku jest ścieżka edukacyjna z rekonstrukcjami kilkudziesięciu dinozaurów o naturalnej wielkości. Widok ogromnych okazów z prehistorycznego świata, pozwala cofnąć się o 500 milionów lat i przenieść się w epokę, gdy dinozaury panowały nad Ziemią. Spacerując przez piękne lasy, odkryjesz piękno natury Karkonoszy i poczujesz się jak prawdziwy odkrywca.

Dinopark Szklarska Poręba

Przenieś się w erę Dzikiego Zachodu i odszukaj skarby

Ale to nie wszystko, co Dinopark ma do zaoferowania. Płukanie złota, to atrakcja, która przeniesie Cię w erę Dzikiego Zachodu i da szansę na zamienienie się w poszukiwacza skarbów i odkrycie „drogocennego” kruszca. Każdy uczestnik może osobiście wziąć udział w tej fascynującej zabawie.

Proces jest prosty i pasjonujący zarazem. Wyposażony w specjalną misę, będziesz miał okazję wypłukiwać piasek i ziemię, odkrywając skrywające się w nim „złote” skarby. To nie tylko zabawa, ale także nauka o procesach poszukiwania złota i historii Dzikiego Zachodu.

Dinopark Szklarska Poręba

Co jeszcze czeka na Ciebie w Dinoparku?

W parku dinozaurów znajduje się również m.in. fotogaleria 3D. To podróż w inny wymiar, w którym zdjęcia stają się żywe. Pozwalają na stworzenie niezwykłych kadrów, gdzie dinozaury wychodzą poza ramy obrazu. To szansa na zaprezentowanie się obok prehistorycznych olbrzymów i zaskoczenie znajomych unikalnymi zdjęciami.

Dla tych, którzy pragną jeszcze większej dawki emocji Dinopark przygotował Kino 6D. To niezwykle nowoczesna atrakcja, która wciąga widza w świat filmu, ożywiając go dodatkowymi efektami sensorycznymi.

Dynamiczne efekty takie jak ruchome i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr i padający śnieg, sprawiają wrażenie, że jesteś częścią akcji filmu.

A co najlepsze, seans w Kinie 6D jest wliczony w cenę biletu wstępu do Dinoparku. Aktualnie na ekranie króluje historia Piotrusia Pana, która dodatkowo wzbogaca atmosferę parku.

Dinopark Szklarska Poręba

Poznaj tajemnice dinozaurów i piękno Karkonoszy

W Dinoparku można również skosztować oferty gastronomicznej. W bistro dostępne są m.in. zupy, kanapki na ciepło, sałatki i dania wegetariańskie. Kawiarnia oferuje pyszną kawę, lody, czy gofry.

Dinopark w Szklarskiej Porębie to nie tylko miejsce, gdzie historia staje się żywa, ale również harmonijna przestrzeń nauki i zabawy. Przenieś się w czasie i przestrzeni, poznając tajemnice dinozaurów i piękno Karkonoszy. Spędź niezapomniany dzień w otoczeniu dinozaurów i ciesz się wyjątkowymi chwilami, tworząc wspomnienia, które będą towarzyszyć Ci przez długi czas.

  • Sprawdź więcej informacji na stronie dinopark.com.pl
Dinopark Szklarska Poręba
przewodnik

WPIS PARTNERSKI – Wpis powstał przy współpracy z Parkiem Dinozaurów w Szklarskiej Porębie

Dinopark Szklarska Poręba
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.