Polska. Kto da mniej – ekscytująca gra o ciekawych miejscach naszego kraju

„Kto da mniej Polska” to najnowsza rodzinna gra wydawnictwa Edgar Games, którą objęliśmy swoim patronatem. Dzięki niej można wspólnie poznawać Polskę – góry, ciekawe miejsca oraz zabytki. Te wszystkie atrakcje naszego kraju ukrywają się na kartach. Ekscytująca gra dla ciekawych świata przeznaczona jest dla graczy od 8 lat, ponieważ trzeba w niej odpowiadać na pytania i podstawową wiedzę o Polsce trzeba mieć.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Jak wygląda gra?

Po otwarciu pudełka znajdziesz 50 kart o Polsce z podpowiedziami i ciekawostkami, kostkę do gry, 5 kart licytacji oraz 5 kart dodatkowego pytania. Jest to gra, w której liczy się spryt, odwaga i umiejętność wyciągania wniosków. Na każdej karcie znajduje się: ilustracja, nazwa miejsca, podpowiedzi do pytania, ciekawostki oraz położenie geograficzne.

Jak grać w grę „Kto da mniej Polska”

Najlepiej, jeśli w grze weźmie udział więcej niż 3 graczy. Wtedy zabawa będzie jeszcze ciekawsza. Na początku każdy gracz otrzymuje po jednej karcie licytacji oraz po jednej karcie dodatkowego pytania.

Rozpoczyna ten, który ostatnio wrócił z jakiejś wycieczki lub osoba najstarsza. Bierze jedną z 50 kart i zapoznaje się nią tak, żeby nikt inny nie widział, co na niej jest. Rzuca kostką i np. wyrzuca 4, więc odczytuje podpowiedź z pozycji 4. Na przykład na karcie z Tatr podpowiedzią jest Kasprowy Wierch, w Górach Stołowych „Opowieści z Narni”.

Potem gracz robi tak samo jeszcze dwa razy. Następnie jest licytacja, a po niej gracz, który ją wygrał może zadać prowadzącemu różne pytania zamknięte, np. „Czy to miasto leży w górach?” Po dobrej odpowiedzi gracz zabiera kartę. Zwycięzcą zostaje ten, który zbierze 3 karty (gra szybka) 5 kart (gra długa).

  • Czas jednej gry to około 15-20 minut.
przewodnik
MYNASZLAKU FILM
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Patronat nad grą

Na wiele tygodni przed premierą otrzymaliśmy od wydawnictwa Edgar zapytanie o możliwości objęcia patronatem nowej gry. Otrzymaliśmy również pozostałe gry z tej serii, o zwierzętach oraz państwach. Pomysł wydał nam się bardzo ciekawy, dlatego postanowiliśmy objąć patronatem „Kto da mniej Polska”. Nasze logo możesz znaleźć z tyłu na pudełku.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.