Most wiszący na Słowacji – via ferrata w Skalka pri Kremnici

Na Słowacji w miejscowości Skalka pri Kremnici, zawisł niedawno most wiszący, który ma stać się kolejnym turystycznym hitem u naszych południowych sąsiadów. To miejsce przewidziane jest dla ludzi o mocnych nerwach. Zawieszony jest nad urwiskami na wysokości 30 metrów, a jego długość to około 80 metrów.

Most jest bardzo wąski, dlatego mijanie się jest niemal niemożliwe. Jeśli nie mamy swojego sprzętu, to można go wypożyczyć w Ski resort Skalka arena lub pobliskich barach. Koszt wypożyczenia to około 5 euro na dzień. Do przejścia potrzebne będą uprząż oraz liny. Warto pomyśleć również o ubezpieczeniu. Zapowiada się bardzo ciekawie.  

Jak dojechać do Skalka pri Kremnici z Krakowa?

Kraków i Katowice to największe polskie miasta położone najbliżej Skalka pri Kremnici. Z Krakowa trzeba kierować się Zakopianką do przejścia granicznego w Chyżnem. Po wjeździe na Słowację trzymamy się drogi numer E77 w kierunku Dolnego Kubina. W nim skręcamy na drogę numer 70. Dalej w Kraľovany jedziemy drogą oznaczoną numerem 18, a następnie 65. Opuszczamy ją we wsi Kremnické Bane, jadąc drogą 2504, a potem 578. Zobacz, o czym warto wiedzieć przed wyjazdem samochodem na Słowację.

Parking w Skalka pri Kremnici

Samochód można zostawić w miejscowości Skalka w pobliżu Ski resort Skalka arena. Z tego miejsca do mostu wiszącego jest kilkaset metrów. Parking jest duży i darmowy, a w pobliżu prowadzi znakowany szlak turystyczny.   

Via Ferrata na Skalke pri Kremnici 

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.