Most wiszący Skalka pri Kremnici
Podróże po świecie,  Słowacja

Most wiszący na Słowacji – via ferrata w Skalka pri Kremnici

Na Słowacji w miejscowości Skalka pri Kremnici, zawisł niedawno most wiszący, który ma stać się kolejnym turystycznym hitem u naszych południowych sąsiadów. To miejsce przewidziane jest dla ludzi o mocnych nerwach. Zawieszony jest nad urwiskami na wysokości 30 metrów, a jego długość to około 80 metrów.

Most jest bardzo wąski, dlatego mijanie się jest niemal niemożliwe. Jeśli nie mamy swojego sprzętu, to można go wypożyczyć w Ski resort Skalka arena lub pobliskich barach. Koszt wypożyczenia to około 5 euro na dzień. Do przejścia potrzebne będą uprząż oraz liny. Warto pomyśleć również o ubezpieczeniu. Zapowiada się bardzo ciekawie.  

Jak dojechać do Skalka pri Kremnici z Krakowa?

Kraków i Katowice to największe polskie miasta położone najbliżej Skalka pri Kremnici. Z Krakowa trzeba kierować się Zakopianką do przejścia granicznego w Chyżnem. Po wjeździe na Słowację trzymamy się drogi numer E77 w kierunku Dolnego Kubina. W nim skręcamy na drogę numer 70. Dalej w Kraľovany jedziemy drogą oznaczoną numerem 18, a następnie 65. Opuszczamy ją we wsi Kremnické Bane, jadąc drogą 2504, a potem 578. Zobacz, o czym warto wiedzieć przed wyjazdem samochodem na Słowację.

Parking w Skalka pri Kremnici

Samochód można zostawić w miejscowości Skalka w pobliżu Ski resort Skalka arena. Z tego miejsca do mostu wiszącego jest kilkaset metrów. Parking jest duży i darmowy, a w pobliżu prowadzi znakowany szlak turystyczny.   

Via Ferrata na Skalke pri Kremnici 

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

4 komentarze

  • Washide

    Za mostem nie ma w zasadzie nic.Trzeba się cofnąć i masz krótki odcinek feraty poziom A lub B.Jeśli si3 cofniesz do mostu i pujdziesz dołem możesz wejść w feraty C D E.E najtrudniejsza bez klamer tylko lina stalowa zabezpieczająca.E tylko dla bardziej zaprawionych feratowców lub wspinaczy na chiloud.

  • Thomas

    Wygląda super, znam parę osób, które byłyby przerażone ale nie ja!. Uwielbiam takie miejsca, a że Słowacja ma przepiękny krajobraz to z chęcią się tam wybiorę. Pozdrawiam! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *