Punkt widokowy Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu jest najwyżej położonym punktem widokowym w Polsce. Ten budynek wygrywa w dwóch kategoriach: wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Znajduje się on przy ulicy Powstańców Śląskich 95 na osiedlu Południe we Wrocławiu na Dolnym Śląsku. Wcześniej był tu biurowiec Poltegor, który był najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

Wysokość Sky Tower do dachu wynosi 205,82 m, natomiast całkowita wysokość to 212/215 metrów. Budowę rozpoczęto w grudniu 2007 roku, a zakończono w maju 2012 roku. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę Wrocławia, ale również oddaloną o około 100 km Śnieżkę. Rocznie to miejsce odwiedza około 300 tysięcy osób.

  • Uwaga na początek! W budynku nie ma przechowywalni bagażu, a na taras widokowy nie wolno wchodzić z plecakiem,
  • Sky Tower ma 51 pięter,
  • Na Sky Tower nie można wejść, można natomiast wjechać windą na taras widokowy,
  • Jest to atrakcja, którą warto odwiedzić z dzieckiem,
  • My zatrzymaliśmy się na przy ulicy Zielińskiego, około 400 metrów pieszo na bezpłatnym parkingu. Współrzędne: 51.0975, 17.0194.
Budynek Sky Tower Wrocław

W jakich godzinach jest otwarty punkt widokowy Sky Tower?

Godziny otwarcia Sky Tower we Wrocławiu:

  • Od poniedziałku do czwartku od godziny 9 do 21,
  • W piątki i soboty od godziny 9 do 22,
  • W niedzielę od godziny 10 do 22,
  • Trzeba pamiętać, że wjazdy na taras widokowy odbywają się co 30 minut, a ostatni jest zawsze godzinę przed zamknięciem. Na górze można przebywać tylko przez 20 minut.
Taras widokowy Sky Tower

Ile kosztuje wjazd na najwyższy punkt widokowy w Polsce?

  • Cena biletu normalnego na taras widokowy Sky Tower to 18 złotych,
  • Bilet ulgowy kosztuje 12 złotych,
  • Dzieci do lat 3 mają wjazd bezpłatny,
  • Należy pamiętać, że winda odjeżdża o godzinie określonej na bilecie, więc nie można się spóźnić, a sam wjazd trwa niecałą minutę,
  • Bilety można kupić online tutaj.

Gdzie kupić bilety na punkt widokowy Sky Tower? Bilety można kupić w kasie biletowej znajdującej się na parterze budynku. Tutaj sprawdzisz kamerę online.

Widok na Wrocław ze Sky Tower

Co znajduje się w budynku Sky Tower we Wrocławiu?

Ten kompleks składa się z trzech budynków, choć początkowo miało być ich pięć (najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 metrów).

  1. Budynek B1 jest najniższy (ma tylko 4 kondygnacje), a znajdują się w nim kręgle, sklepy, restauracje, a także Fitness Academy oraz saunarium, które warto odwiedzić choćby dla seansów saunamistrzów reprezentujących światowy poziom.
  2. Budynek B2 jest najwyższy (ma aż 51 kondygnacji). To tutaj znajdują się 184 apartamenty, więc jest możliwość noclegu w Sky Tower. Znajdują się tu również biura i oczywiście taras widokowy , który jest najwyżej położonym tarasem widokowym w Polsce.
  3. W budynku B3 (ma on 19 kondygnacji) znajdują się biura oraz 52 apartamenty, w których również jest możliwość noclegu. W Sky Tower do wyboru są apartamenty między innymi z wanną przy oknie, więc podczas kąpieli z kieliszkiem szampana, można podziwiać panoramę Wrocławia, a także z prywatną sauną, z której również jest oszałamiający widok na Wrocław.

Przed wejściem do budynku znajduje się Profil Czasu. Jest to odlew 4 – metrowej rzeźby Salvadora Dali, który waży aż 1300 kg. Przedstawia on ?lejący się? zegar, który jest umieszczony na ciemnozielonym postumencie. Symbolizuje to przemijanie, upływ czasu. Prawdziwa rzeźba jest warta około 100 tysięcy złotych.

Najwyższy punkt widokowy w Polsce

Ciekawostki na temat budowy obiektu

Na budowie pracowało około 1000 osób oraz 8 żurawi (jeden z nich miał wysokość 220 metrów). Przed rozpoczęciem prac wywieziono 27 250 ciężarówek z ziemią. W niektórych miejscach płyta fundamentowa ma grubość 7 metrów. Do budowy zostało zużyte 70 tysięcy metrów kwadratowych szkła oraz 30 tysięcy ton stali zbrojeniowej. Ułożono 200 tysięcy metrów sześciennych mieszanki betonowej. Pod budowę wykonano 150 pali. Na 48 piętrze znajduje się apartament o powierzchni 227 metrów kwadratowych. Jest to trzeci najwyżej położony apartament w Europie, a jego cena to 11,3 mln zł.

Wrocław atrakcja
przewodnik

Sky Tower Run

Od 2014 roku odbywa się bieg na Sky Tower. Start jest na ulicy, a meta na punkcie widokowym na 49 piętrze. Biegacze mają do pokonania 1142 schody. Zwycięzcą pierwszej edycji był Piotr Ślęzak z Obornik Śląskich z czasem 6 min 22 sekundy. Natomiast najlepszy wynik wśród kobiet zanotowała Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza i było to 6 min 45 sekund. Gościem specjalnym podczas pierwszej edycji był Piotr Łobodziński (rekordzista biegów po schodach), który pobiegł poza konkursem, uzyskując czas 5 min i 9 sekund.

Drugą, trzecią oraz czwartą edycję wygrał Piotr Łobodziński kolejno z czasami: 5 minut i 10 sekund, 4 minuty i 52 sekundy, 4 minuty i 55 sekund. Podczas drugiej edycji najlepszą z kobiet była Dominika Wiśniewska-Ulfik z czasem 6 minut i 35 sekund. W 2016 roku Krystian Herba (sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym) wjechał rowerem na Sky Tower w 27 minut i 50 sekund.

Sky Tower z dzieckiem

Punkt widokowy jest zdecydowanie obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Wrocławia. Jest to miejsce idealne dla miłośników fantastycznych widoków takich jak zachód słońca czy oświetlone miasto nocą, które możemy podziwiać z tego miejsca. Dzięki możliwości noclegu w Sky Tower możemy obudzić się z przecudownym widokiem za oknem, który z pewnością będzie idealnym rozpoczęciem dnia. Zobacz także pozostałe atrakcje we Wrocławiu.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.