Masyw Śnieżnika,  Podróże z dzieckiem

Sky Walk czyli Ścieżka w Obłokach w Dolni Morava w Czechach

03.04.2019 | To była ostatnia nasza noc w kwaterze w Jarnołtówku w Górach Opawskich. Wczesnym rankiem zapakowaliśmy wszystko do samochodu, pożegnaliśmy się z gospodynią i udaliśmy się w drogę do Dolni Morava w Czechach. Tam czekała już na nas znana wszystkim Ścieżka w Obłokach. 

Parking – Ścieżka w Obłokach

Dojechaliśmy na miejsce po godzinie 9. Zatrzymaliśmy się na bezpłatnym, dużym parkingu przy chacie u Slona. O tym, że jest on darmowy, dowiedzieliśmy się od osób dbających o porządek przy ulicy. 20 minut przygotowaliśmy się do rozpoczęcia wycieczka, aż w końcu ruszyliśmy na szlak.

Jak dojść do Ścieżki w Obłokach? 

Na początku prowadziła nas droga asfaltowa idąca w stronę hotelu i dolnej stacji kolejki. W połowie skręciliśmy w prawo na wąską ścieżkę biegnącą przez las w towarzystwie różnych krasnali i atrakcji dla najmłodszych. Widząc hotel przed sobą, doszliśmy do asfaltowej drogi i tam skręciliśmy w prawo. Przez chwilę prowadziła nas ścieżka rowerowa. Tak było aż do szlaku niebieskiego i wyciągu narciarskiego. Skończyło się łatwe podejście. Rozpoczęliśmy mozolne zdobywanie wysokości, idąc szerokimi zakosami do samej platformy widokowej.

Na wysokości około 860 m n.p.m. pojawił się śnieg i szło się trudniej, bo trasa robiła się rozmoczona. Całe szczęście, że cały czas możemy oglądać widoki, bo przy podejściu można stracić chęci do dalszej drogi. Takie przynajmniej mieliśmy odczucie. 🙂 Dotarliśmy na górę po 2 godzinach marszu. W międzyczasie spotkaliśmy kilka osób. Okazało się, że byli również Polacy. 

Ścieżka w Obłokach – cennik i godziny otwarcia 2019

Ścieżka w Obłokach w kwietniu otwarta była w godzinach 10:00 – 16:30. Chcąc wyjechać na górę kolejką, należy wcześniej sprawdzić czy akurat w tym dniu będzie kursować. Takie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Sky Walk. Za wejście na platformę widokową zapłaciliśmy 240 koron czeskich za osobę. Maja wchodziła za darmo, bo dzieci do 3 lat nie są brane pod uwagę. Walutę czeską wymieniliśmy sobie dzień wcześniej w Głuchołazach. 

Czy warto iść na Sky Walk?

Nasze pierwsze odczucia to takie, że lepiej ona wygląda z dołu. Potem po wyjściu już nie odczuliśmy efektu wow. Miejsce jest bardzo ciekawe, jednak mamy lekki niedosyt. Może dlatego, że wiał silny wiatr i nie mogliśmy spokojnie nacieszyć się obecnością i widokami, które są wyśmienite i te polecamy każdemu. Także wyszliśmy i zeszliśmy. Nie mogliśmy posiedzieć zbyt długo u góry.

Oprócz nas na górze było jeszcze kilka osób. Jak byliśmy to trwały jakieś prace remontowe nad niektórymi elementami konstrukcji. Platforma znajduje się na 1116 m n.p.m., wysokość ścieżki to 55 metrów, a drewniana kładka mierzy 710 metrów. Zejść najbezpieczniej jest tą samą trasą, jednak można wydłużyć wycieczkę i zejść innymi ścieżkami. Aby zaplanować szlak, polecamy skorzystanie z mapy. Wtedy będzie wiadomo, o co chodzi.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *