Wodospad Gollinger w Austrii. Jak dojść z parkingu? Jak wygląda szlak?

Wodospad Gollinger (Gollinger Wasserfall) w Austrii, to jedno z ciekawszych miejsc, które udało nam się odkryć w Alpach. Jest to wspaniały wodospad, który znajduje się w mieście Golling an der Salzach. Wodospad jest łatwy do znalezienia i można go podziwiać z oddali lub podejść bliżej, aby lepiej go poznać. Utrzymywany jest przez kaskady i szlaki turystyczne, a także ma kilka punktów widokowych, gdzie można naprawdę docenić piękno tego miejsca. Woda spada tu z dużym impetem i pięknie odbija światło słoneczne tworząc spektakularny efekt. Widoki są oszałamiające i warto się tutaj udać na chwilę odpoczynku.

  • Przejście całej trasy przy wodospadzie zajmuje mniej więcej 30 minut – około 1 kilometr.
  • Trasa jest dwukierunkowa.
  • Polecamy zabrać dobre buty, ponieważ jest ślisko.
Wodospad Gollinger w Austrii

Wodospad Gollinger – parking najbliżej wejścia na szlak

Płatny parking znajduje się 15 minut od wodospadu. To najlepsza opcja, żeby tam zostawić samochód. Postój jest płatny i kosztuje 5 euro za cały dzień. Płaci się w parkomacie. W pobliżu jest pole namiotowe i restauracje. 

  • Współrzędne parkingu: 47.6013, 13.1426.

Jak dojść do wodospadu? Ile zajmuje przejście? Jak wygląda szlak? Gdzie kupić bilety?

Do wodospadu prowadzi niebieski szlak turystyczny. Już na parkingu zobaczysz kierunek marszu i kieruj się za tabliczkami. Dojście do pierwszego punktu widokowego zajmuje około 15 minut i stamtąd już można oglądać potęgę wodospadu. Podczas drogi, po około 460 metrach znajduje się kasa biletowa, w której trzeba zakupić wejściówki. Bilet normalny kosztuje 5 euro. Warto pamiętać, że Gollinger Wasserfall otwarty jest od maja do października. Trasa prowadzi w większości pod górę, ale nie ma żadnych trudności technicznych. 

Wodospad mierzy około 76 metrów i spada w dwóch etapach. Najokazalej wygląda z pierwszego punktu widokowego. Muszę powiedzieć, że to miejsce nie wygląda tak pięknie na zdjęciach, jak na żywo. W Austrii znajdują się jeszcze Wodospady Krimml – jedne z najwyższych w Europie. Poniżej możesz zobaczyć mapę trasy.

Wodospad Gollinger w Austrii
Wodospad Gollinger w Austrii
Wodospad Gollinger w Austrii
Wodospad Gollinger w Austrii
przewodnik

Jak zwiedzać Gollinger Wasserfall w Austrii?

Jak zwiedzać wodospad, żeby jak najwięcej zobaczyć? Trasę przy wodospadzie można podzielić na kilka etapów. 

  1. Pierwszy etap, czyli dojście do punktu widokowego po 15 minutach z parkingu.
  2. Drugi etap to dojście na metalowy most po kolejnych 5 minutach.
  3. Trzeci etap to kolejne 5 minut i następny most.

Podczas drogi będzie to wszystko dobrze widać. Na górze znajdują się źródła wodospadu. Na drugim etapie uważaj, ponieważ woda się bardzo rozpryskuje i możesz być zaraz mokry. My dotarliśmy tam podczas upalnego dnia. Przez cały czas było bardzo gorąco, a gdy znaleźliśmy się tam na moście w cieniu, to aż zrobiło się zimno. Tym wodospadem i całym otoczeniem byliśmy oczarowani. Polecamy każdemu tutaj trafić.

Alpy
Alpy
Alpy
Alpy
Alpy
Alpy
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.