Wodospad Gollinger w Austrii. Jak dojść z parkingu? Jak wygląda szlak?

Wodospad Gollinger (Gollinger Wasserfall) w Austrii, to jedno z ciekawszych miejsc, które udało nam się odkryć w Alpach. Jest to wspaniały wodospad, który znajduje się w mieście Golling an der Salzach. Wodospad jest łatwy do znalezienia i można go podziwiać z oddali lub podejść bliżej, aby lepiej go poznać. Utrzymywany jest przez kaskady i szlaki turystyczne, a także ma kilka punktów widokowych, gdzie można naprawdę docenić piękno tego miejsca. Woda spada tu z dużym impetem i pięknie odbija światło słoneczne tworząc spektakularny efekt. Widoki są oszałamiające i warto się tutaj udać na chwilę odpoczynku.

  • Przejście całej trasy przy wodospadzie zajmuje mniej więcej 30 minut – około 1 kilometr.
  • Trasa jest dwukierunkowa.
  • Polecamy zabrać dobre buty, ponieważ jest ślisko.
Wodospad Gollinger w Austrii

Wodospad Gollinger – parking najbliżej wejścia na szlak

Płatny parking znajduje się 15 minut od wodospadu. To najlepsza opcja, żeby tam zostawić samochód. Postój jest płatny i kosztuje 5 euro za cały dzień. Płaci się w parkomacie. W pobliżu jest pole namiotowe i restauracje. 

  • Współrzędne parkingu: 47.6013, 13.1426.

Jak dojść do wodospadu? Ile zajmuje przejście? Jak wygląda szlak? Gdzie kupić bilety?

Do wodospadu prowadzi niebieski szlak turystyczny. Już na parkingu zobaczysz kierunek marszu i kieruj się za tabliczkami. Dojście do pierwszego punktu widokowego zajmuje około 15 minut i stamtąd już można oglądać potęgę wodospadu. Podczas drogi, po około 460 metrach znajduje się kasa biletowa, w której trzeba zakupić wejściówki. Bilet normalny kosztuje 5 euro. Warto pamiętać, że Gollinger Wasserfall otwarty jest od maja do października. Trasa prowadzi w większości pod górę, ale nie ma żadnych trudności technicznych. 

Wodospad mierzy około 76 metrów i spada w dwóch etapach. Najokazalej wygląda z pierwszego punktu widokowego. Muszę powiedzieć, że to miejsce nie wygląda tak pięknie na zdjęciach, jak na żywo. W Austrii znajdują się jeszcze Wodospady Krimml – jedne z najwyższych w Europie. Poniżej możesz zobaczyć mapę trasy.

Wodospad Gollinger w Austrii
Wodospad Gollinger w Austrii
przewodnik
Wodospad Gollinger w Austrii
Wodospad Gollinger w Austrii

Jak zwiedzać Gollinger Wasserfall w Austrii?

Jak zwiedzać wodospad, żeby jak najwięcej zobaczyć? Trasę przy wodospadzie można podzielić na kilka etapów. 

  1. Pierwszy etap, czyli dojście do punktu widokowego po 15 minutach z parkingu.
  2. Drugi etap to dojście na metalowy most po kolejnych 5 minutach.
  3. Trzeci etap to kolejne 5 minut i następny most.

Podczas drogi będzie to wszystko dobrze widać. Na górze znajdują się źródła wodospadu. Na drugim etapie uważaj, ponieważ woda się bardzo rozpryskuje i możesz być zaraz mokry. My dotarliśmy tam podczas upalnego dnia. Przez cały czas było bardzo gorąco, a gdy znaleźliśmy się tam na moście w cieniu, to aż zrobiło się zimno. Tym wodospadem i całym otoczeniem byliśmy oczarowani. Polecamy każdemu tutaj trafić.

Alpy
Alpy
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Alpy
Alpy
Alpy
Alpy

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY