Pogórze Rożnowskie: Piękne miejsce widokowe w Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna

Pogórze Rożnowskie: Piękne miejsce widokowe w Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna

Objeżdżając Pogórze Rożnowskie dotarliśmy na granice 2 miejscowości, 2 większych gmin w tym regionie i na dodatek 2 powiatów. Można jeszcze dodać, że jakieś 2 kilometry wyżej dochodzi trzecia miejscowość, trzecia gmina i trzeci powiat. Wszystko jest bardzo ciekawe, a na dodatek z tego nieoznakowanego miejsca rozciągają się piękne widoki. Takie miejsce, które czasem opisujemy na naszym blogu z terenów Pogórzy nie są za bardzo popularne. Mało kto o nich wie i mało kto się nimi interesuje. 

Zacznijmy od miejsca, w którym się znajdujemy. Oznaczyliśmy go na mapie znakiem X. Granica między miejscowościami biegnie wzdłuż drogi i jak jesteśmy z jednej strony to jesteśmy w Lipnicy Wielkiej, a jak z drugiej to już w Brzanie. Uznajmy, ze stoimy po stronie pierwszej z miejscowości. Numerem 1 kierujemy się w stronę Lipnicy Wielkiej, gminy Korzenna i powiatu nowosądeckiego. Numer 2 to kierunek Falkowa, gmina Ciężkowice i powiat tarnowski. Natomiast 3 to Brzana, gmina Bobowa i powiat gorlicki. Ciekawa sytuacja, ale jedno jest pewne – jesteśmy na Pogórzu Rożnowskim i jest to kolejne miejsce warte uwagi.

Punkt widokowy w Lipnicy Wielkiej / Mapa wyd.Compass
Punkt widokowy w Lipnicy Wielkiej / Mapa wyd.Compass

Wyjaśniliśmy nieco sytuację z położeniem, więc teraz zajmijmy się widokami. Jeśli popatrzymy w stronę północną to widoki zasłoni nam trochę wzniesienie Falkowa 506 m n.p.m. Idąc w stronę wschodnią dojrzymy Brzankę 20 km, Bardo 50 km, Liwocz 35 km na Pogórzu Ciężkowickim. Kiczorę 66 km i Królewską Górę 64 km na Pogórzu Dynowskim. Odległy o ponad 100 km szczyt Słonny w Górach Sanocko-Turczańskich. Kornuty 35 km, Kozie Żebro 37 km, Lackową 36 km w Beskidzie Niskim. Pisaną Halę, Radziejową 37 km w Beskidzie Sądeckim. Lubań 47 km, Gorc 49 km, Turbacz 59 km w Gorcach. Mogielicę 45 km w Beskidzie Wyspowym, a nawet Tatry: Lodowy Szczyt 78 km, Kościelec 84 km, Jarząbczy Wierch 98 km i Smrek 102 km. Coś niesamowitego :). Oczywiście to tylko, niektóre ze szczytów. Zobaczcie jednak ile pasm górskich można z tego miejsca zobaczyć. Teraz tylko czekać na dobrą przejrzystość i ruszamy.

Lipnica Wielka
Lipnica Wielka

Bardzo dziękujemy za przeczytanie tego wpisu. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym.

Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *